Богданівка_ОБСЄ 5.ua

СММ ОБСЄ зафіксувала на Донбасі конкретні випадки перетину кордону військовими РФ

  Це свідчить про продовження активної підтримкёи Росією сепаратистів на Сході України

  Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ зафіксувала випадки перекидання військових і зброї з Росії на окуповану територію Донбасу. Про це заявив представник США при організації посол Деніел Байєр на засіданні Ради ОБСЄ у Відні, передає "Укрінформ".

  "Попри обмеження з боку об'єднаних сепаратистських сил, СММ продовжує документувати докази того, що Росія відправляє свої сили і військову техніку в Україну", – наголосив американський дипломат

  За його словами, 17 жовтня спостерігачі помітили "мінівен" з військовими номерними знаками, який перевозив людей у камуфляжі з боку кордону з РФ на підконтрольну сепаратистам територію України.

  Автомобіль не перетинав кордону в офіційному пункті пропуску, уточив Байєр.

  Крім того, минулого тижня, спостерігачі ОБСЄ помітили автобус, який перевозив близько 20 осіб в камуфляжній формі у зворотному напрямі, в Росію.

  "Разом із посиленням заборони доступу (ОБСЄ), ці докази свідчать про продовження активної підтримки з боку Росії об'єднаних сепаратистських сил в Україні", – наголосив представник США при ОБСЄ.

  Він також зазначив, що Росія продовжує приховувати свою активність на Донбасі від міжнародного співтовариства.

  "Буквально минулого тижня Росія знову відхилила пропозиції щодо розширення площі операцій СММ, щоб покрити всі дев'ять прикордонних переходів з Росії в районах України, підконтрольних сепаратистам".

  Відтак, у місії наголосили, що СММ функціонально обмежена моніторингом двох прикордонних переходів протягом однієї або двох годин на день.

  "Росія має можливість і користується нею, щоб з легкістю переміщати зброю, паливо і боєприпаси через кордон під покровом темряви й під час відсутності спостерігачів ОБСЄ", – заявив представник США.

  Нагадаємо, напередодні ГУР розсекретило на Донбасі групу російських пропагандистів та окремий розвідувальний штаб.

  Попередній матеріал
  Волонтери розсекретили "таємний вантаж", який РФ вночі доставила до Криму – розслідування
  Наступний матеріал
  Правоохоронці затримали чоловіка, що пропонував хабар слідчому ГПУ: вдома виявили "цікаву знахідку"

  "Трохи постріляли – перекурили": армійці розповіли про провокації російських найманців

  ГУР розсекретило на Донбасі групу російських пропагандистів та окремий розвідувальний штаб