ліки 5 канал

Волонтери, експерти і МОЗ виясняли, хто блокує закупівлю ліків

Ряд громадських стверджують, що Міністерство охорони здоров’я штучно блокує закупівлю ліків міжнародними організаціями

Активісти заявляють, що закупівлі ліків міжнародними організаціями перебувають під загрозою. Вони кажуть, що з боку МОЗ є блокування, бюрократичні перепони, які заважають швидкому оформленню документів. Через це громадські організації звернулися до прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана з проханням втрутитися в процес передачі закупівель ліків міжнародним організаціям на 2016 рік та зупинити штучне блокування Міністерством охорони здоров'я нового закупівельного циклу.

Що відбувається зараз з міжнародними організаціями і з договорами, з'ясовували в ефірі "5 каналу" менеджер проектів БФ "Пацієнти України" Інна Бойко, головний експерт ГІ "Реанімаційний пакет реформ" Зоряна Черненко та в.о. міністра охорони здоров'я України Віктор Шафранський.

Відповідаючи на запитання, хто затримує поставку ліків і чому вони не поставляються в Україну, в.о міністра охорони здоров'я Віктор Шафранський відповів: "На сьогоднішній момент у нас немає важелів впливу на міжнародні організації. Ми сьогодні не можемо у них допитатися, коли будуть поставлені ліки – ми пишемо їм листи, ми просимо, ми запрошуємо їх на зустрічі, ми просимо дати їх хоч приблизні графіки поставки, вони їх надають, але, на жаль, вони не дотримуються цих графіків поставок".

Коментуючи таку заяву Шафранського, менеджер проектів БФ "Пацієнти України" Інна Бойко зазначила: "Міністерство охорони здоров'я повинно було підписати контракти з міжнародними організаціями на 2016 рік, укласти ці контракти – цього не зроблено. Контракти, які надійшли від Міністерства охорони здоров'я до міжнародних організацій кілька тижнів тому – вони дуже низької якості. І вже організації міжнародні сказали, що вони ці контракти підписувати не будуть. Міжнародні організації ще в травні звернулися з проханням до МОЗ якнайшвидше укласти з ними контракти, вони надіслали свої версії контрактів і запропонували сідати за стіл переговорів, обговорювати і доопрацьовувати. На жаль, цього зроблено не було". 

Також пропонуємо вашій увазі повну версію дискусії:

Попередній матеріал
Прощання з Павлом Шереметом у Києві: віддати шану загиблому ідуть сотні людей
Наступний матеріал
Порошенко прокоментував рішення польського Сейму про геноцид
Loading...

Як "погорів" Василишин або історія чиновника-хабарника з МОЗ

Затримання заступника міністра: у МОЗ готові до розслідувань щодо інших співробітників

МОЗ розпочало міжнародні закупівлі ліків на рік

З 1 жовтня в Україні запрацює програма компенсації вартості ліків – МОЗ