gazeta.lviv.ua

МОЗ розпочало міжнародні закупівлі ліків на рік

  Міжнародні організації поставили 48% лікарських препаратів від загальної кількості

  Міністерство охорони здоров'я розпочало процес закупівлі ліків за державними програмами через міжнародні спеціалізовані організації на 2016 рік. Про це на брифінгу заявив в.о. міністра охорони здоров'я Віктор Шафранський, повідомляє "Укрінформ".

  "Уряд підтверджує свою відданість продовженню закупівель через міжнародні спеціалізовані організації. Міністерство охорони здоров'я сьогодні, на сім місяців раніше, ніж це було у 2015 році, розпочинає закупівлі через міжнародні організації 2016 року", – сказав він.

  В.о. міністра поінформував, що станом на сьогодні міжнародні організації поставили 48% лікарських препаратів від загальної кількості, яка мала бути поставлена за закупівлями 2015 року.

  Також Шафранський зазначив, що у МОЗ усвідомлюють, що у процесі закупівель виникали певні питання, які потребували узгодження і консультування, але загалом, за його словами, співпраця була конструктивною.

  В.о. міністра зазначив, що міністерство проситиме міжнародні організації пришвидшити, наскільки це можливо, постачання ліків, щоб завершити закупівлі 2015 року.

  За словами Шафранського, Міністерство охорони здоров'я наразі вже опрацювало і затвердило всі номенклатури до закупівель 2016 року, перелік ліків та вироби медичного призначення, які мають закуповуватися через міжнародні організації, а до 10 липня буде завершено збір заявок на ліки з регіонів.

  "Я дуже очікую, що міжнародні організації оперативно розглянуть наші пропозиції до контрактів закупівель у 2016 році. Ми готові до зустрічі з ними, щоб якнайшвидше завершити всі формальності і розпочати закупівлі 2016 року", – наголосив урядовець.

  Нагадаємо, раніше Верховна Рада скоротила термін реєстрації та спростила доступ на український ринок ліків, котрі вже мають західну сертифікацію. Закон скорочує термін реєстрації до 10 днів, а також спрощує процедуру для препаратів, які вже зареєстровані в ЄС, США, Швейцарії, Австралії чи Канаді.

  Попередній матеріал
  Климпуш-Цинцадзе: Європарламент у вересні може надати Україні безвізовий режим з ЄС
  Наступний матеріал
  Лисенко: Мінометні обстріли з боку окупантів відбулися в усіх гарячих точках

  Глава благодійного фонду: ціни на ліки в Україні завищені у два-три рази

  МОЗ виділило додаткові кошти на ліки та дезінфекцію в Ізмаїлі – Шафранський

  Журналісти дізнавалися, коли з'являться дешеві ліки в аптеках

  Ціни на ліки в Україні завищені на 30-60% – Стефанишина

  У найбідніші райони Руанди ліки та донорську кров доставлятимуть безпілотники

  3 березня так званий "Верховний Суд республіки Крим" розгляне позов про заборону Меджлісу