Освячення ікон у Михайлівському соборі
Освячення ікон у Михайлівському соборі 5 канал

"Воїни під Покровом Богородиці": як у Києві ікони для українських військових освячували

Читайте по-русски
Освячував обереги особисто Предстоятель Православної Церкви України Епіфаній

У Михайлівському Золотоверхому соборі освятили ікони Покрови Воїнської. Образи Богоматері створили спеціально для українських армійців у межах Всеукраїнської акції "Воїни під Покровом Богородиці". Подробиці знають кореспонденти "5 каналу".

Декілька десятків людей зібралися у Михайлівському Золотоверхому соборі. Усі вони прийшли подивитися на освячення ікон "Пресвятої Богородиці – покровительки українських воїнів", яку написали для українських армійців. Всього для військовослужбовців надрукували понад 20 тисяч точних копій ікон. Автор оберега почав роботу над ним понад п'ять років тому.

"2014-го року капелани замовили мені зробити ікону, яка би передавала небесний захист наших воїнів. Я запропонував взяти за основу сюжет ікони Покрова, тому що це традиційно для українського іконопису", – пояснює задум художник Юрій Нікітін.

Освячення ікон у Михайлівському соборі
Освячення ікон у Михайлівському соборі5 канал

На іконі зображена Божа матір, яка бере під захист воїнів різних епох – від князя Володимира Великого до сучасних українських захисників. Одними з перших писані образи отримали командувач Литовсько-польсько-української бригади імені Великого гетьмана Костянтина Острозького, яка дислокується у Польщі, та командир 30-ї механізованої бригади. Останні саме приїхали на ротацію.

"Це дуже символічно. По-перше, підняття морального духу особового складу. Повезу безпосередньо капеланам передам", – каже командир 30-ї мехбригади Іван Гараз.

Освячення ікон у Михайлівському соборі
Освячення ікон у Михайлівському соборі5 канал

"Ікона є вікном у духовність, являється символом віри, а також свого роду оберегом, який буде обороняти наш особовий склад", – переконаний командувач Литовсько-польсько-української бригади імені Великого гетьмана Костянтина Острозького Дмитро Братішко.

Ікони Богородиці надрукували різних розмірів. Великі формати передадуть у підрозділи, маленькі ж вручать воїнам.

"Ця ікона перебуватиме в музеї нашого компаунта, який знаходиться в місті Люблін на території Республіки Польща, а маленькі іконки вони будуть роздані кожному військовослужбовцю бригади", – зазначає Дмитро Братішко.

Освячував обереги для військовослужбовців особисто Предстоятель Православної Церкви України Епіфаній.

Освячення ікон у Михайлівському соборі
Освячення ікон у Михайлівському соборі5 канал

"Ця ікона унікальна тим, що вона написана нещодавно. Тут, у Михайлівському Золотоверхому соборі, ми ще в позаминулому році вперше освятили точний список, де зображено всіх тих героїв нашої славної історії, які боролись за нашу незалежність", – коментує Предстоятель ПЦУ Епіфаній.

Вперше ікону Богородиці українці побачили у липні 2017-го у день хрещення Київської Руси-України. Тоді ікону Богоматері пронесли вулицями столиці учасники бойових дій на Сході, капелани та волонтери. Нині оригінал Покрови воїнської перебуває в Миколаївському храмі у Києві.

Єва Ніколашвілі, Олексій Іванченков, "5 канал"

Попередній матеріал
Група Продовженого Дна #384: Від Омана до Йордана! – в гостях Віктор Бронюк
Наступний матеріал
Гончарук пообіцяв додаткову грошову допомогу родинам загиблих в авіакатастрофі
Loading...