5.ua

Влада Ірпеня "покращує" дитячу поліклініку – шляхом її ліквідації [відео]

  Дітей запланували обслуговувати у двох інших медзакладах міста. Чиновники кажуть: усе це – покращення для народу, позаяк старе приміщення занедбане і потребує ремонту. Лікарів планують переселити найближчими днями. Але батьки та працівники поліклініки – проти переїзду. Нарікають, що на новому місці бракує умов для прийому дітей, місць для паркування, та й розташована поліклініка на околиці Ірпеня. Люди кажуть – вже готові до акцій протесту.

  Анастасія Корнюх вісім років водить доньку до ірпінської дитячої поліклініки. Жінка шокована рішенням влади про закриття медзакладу. Каже, категорично відмовиться водити Софійку у поліклініку для дорослих, де планують відкрити кабінети педіатрів.

  Анастасія Корнюх, місцева жителька: «Я навіть не можу собі уявити, що треба буде везти дитину у Боярку чи Бучу – про таке теж розмови були – чи по дорослим лікарням. Я не знаю».

  Лікарям дитячої поліклініки повідомили, що вони мають звільнити приміщення до суботи. Уже з понеділка вони мають почати прийом у нових кабінетах, розташованих у міському Центрі сім'ї та дитини та на 4-му поверсі дорослої поліклініки. Медики заявляють: на нових місцях умов для роботи немає.

  Ірина Кед, лікар-педіатр: «Выделяют нам всего 4 кабинета. В кабинетах на позавчерашний день не было ничего, кроме стола и кушетки. Учитывая, что докторов восемь у нас, то получается: по два доктора и по две медсестры в каждом кабинете».

  Разом із лікарями, до нових приміщень має переїхати вся документація і технічна база поліклініки. Яким чином до понеділка перевезти вісім тисяч медичних карток та інвентар медичного закладу – чиновники не повідомили.

  Наталя Станкевич, сестра-господарка поліклініки: «У меня нет приказа, нет комиссии, нет материального лица, принимающего все это. Я – матеріально ответственное лицо. Пока у меня нет кому, на основании чего передавать все, что тут есть. Те же стелажи, стулья, пеленальные столики».

  Громадські активісти переконують: справжня причина – не стан поліклініки, а недешева земля, на якій вона стоїть.

  Ігор Домбровський, громадський активіст: «Ми знаємо, що та територія, яка зараз знаходиться під поліклінікою, вона є у генплані і у плані зонування під забудову. Там не передбачено, на мою думку, нічого такого, що було би пов'язано з лікувальним центром, тому є перспектива, що це все буде забудоване високоповерхівкою».

  Натомість, міська влада такі підозри спростовує. Чиновники наголошують: питання переселення навіть ще не вирішили остаточно.

  Ігор Борзило, перший заступник міського голови: «Наше бачення, що треба переселити. Ті розмови, що буде комерціалізація цього проекту по дитячій поліклініці – вони безосновні. Тому що розглядаються різні проекти: від дитячого садочка і до інших дитячих закладів».

  На захисти медзакладу громада Ірпеня збирає мітинг у п'ятницю. Анастасія Корнюх разом із донькою також планує вийти під мерію. Каже, їй не байдужа доля єдиної дитячої поліклініки майже стотисячного міста.

  Дмитро Мороз, Сергій Кліменко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  У МВС зустрілись з зоозахисниками – щоб відмовити у допомозі
  Наступний матеріал
  На Житомирщині люди штурмували райраду – захищали лікарню [відео]
  Теги:
  Loading...