5.ua

На Житомирщині люди штурмували райраду – захищали лікарню [відео]

  Мітинг розпочався за кількадесят метрів від дверей районної ради. Однак, чиновники за стінами – людей не чують.

  Сергій Бондарчук, колишній головний лікар Коростишівської ЦРЛ: «У нас є інформація, що влада хоче скоротити неврологічне відділення, кардіологічне відділення, гінекологічне відділення, пологове відділення. Кому це потрібно? Абсолютно нікому не потрібно. За попередніми даними, озвученими діючим головним лікарем, планується скоротити не менше 60% медичних працівників. Але я хочу сказати, що це тільки початок».

  Мітингувальники нарікають: після реформи лікуватися доведеться їздити до Житомира чи Малина, за кількадесят кілометрів. Щодо екстреної допомоги – бояться, не отримуватимуть її зовсім.

  Мітингувальники: «Больницю будуть закривать. У нас діти больні. Сьогодні чого ми маємо їхати в Малин, чого? З лікарів взяли підписку сьогодні. Нехай, не дай Боже, хтось один сюди прийде, їх звільнять з роботи».

  Мітингувальники: «Це ж міжнародна траса, люди добрі! Ми ж больні. Куди хто наїздиться? Куди больного завезуть, якщо інфаркт чи що? Що, до Малина вони завезуть? Вони трупа довезуть».

  Щоб отримати відповідь на свої запитання, люди рушили до райради, але усередину нікого не пустили, тож збурений натовп почав штурмувати приміщення.

  Чиновники таки вийшли до людей – правда, лише після голосування. Ухвалили – розділити фінансування між райлікарнею та сільськими амбулаторіями. Запевняють: ані закривати лікарню, ані звільняти медиків не збиралися.

  Надія Котенко, голова Коростишівської райдержадміністрації: «Лікарня не закривається. Питання лікарні не стоїть. Все. Я дала відповідь».

  Олександр Торбас, директор департаменту охорони здоров’я Житомирської ОДА: «Абсолютно нічого такого сьогодні сесія не приймала. Просто вдосконалювала первинний рівень – фельдшерські пункти і сільські амбулаторії – вони будуть мати юридичну особливість, своє господарювання, щоб покращувати і фінансове забезпечення, і матеріально-технічну базу, і кадровий потенціал».

  Люди до обіцянок поставилися з пересторогою. Кажуть, якщо райлікарню таки почнуть скорочувати – вдадуться до радикальніших протестів.

  Галина Матвєєва, протестувальниця: «Перекриємо трасу. Дарма, що ми з села. Ми постоїмо день. Нас тут чимало. Хай думають».

  А от міліція з реакцією на штурм не забарилася. Правоохоронці тепер інкримінують мітингувальникам хуліганство. Триває перевірка під наглядом прокурорів. За її результатами вирішать – чи порушувати кримінальне провадження.

  Оксана Трокоз, Олександр Мельничук, Житомирщина, 5 канал

   

  Попередній матеріал
  Влада Ірпеня "покращує" дитячу поліклініку – шляхом її ліквідації [відео]
  Наступний матеріал
  Медреформа: МОЗ звітує про успіхи і обіцяє покращити лікарні у всій країні
  Теги:
  Loading...