музей АТО у Дніпрі 5.ua

Війна на власні очі: "5 канал" представляє віртуальну екскурсію музеєм АТО у Дніпрі

Тут міститься масштабна експозиція із мультимедійною залою, які ніби переносять відвідувачів в АТО

Ефект присутності зможе відчути кожен відвідувач музею АТО у Дніпрі. Це дозволяє мультимедійна зала з проекцією військової хроніки на всі чотири стіни. Масштабна експозиція займає площу майже 600 квадратних метрів і складається з понад 2 тисяч експонатів, передає "5 канал".

"Мій тато був героєм, справжнім героєм. Він захищав нашу Україну", - каже син загиблого військовослужбовця ЗСУ Максим Губа.

Таким завжди пам'ятатиме свого батька восьмирічний Максим - один із перших відвідувачів музею. Його батько, 29-річний Яків Губа, не вийшов з оточення під Іловайськом. Кілька місяців його вважали зниклим безвісті. Згодом розшукали серед загиблих за результатами експертизи ДНК. Тепер його фото - одне з майже півтисячі облич земляків, які віддали життя на Сході. Такий вигляд має "зала пам'яті".

Інша зала музею присвячена волонтерам, яких увічнили за самовідданість. Командир танкового батальйону 93-ї механізованої бригади Герой України Євген Межевікін бачить знайомі обличчя і радіє, адже з багатьма волонтерами він уже встиг подружитися.

"Позивний "Тімон" і "Пумба", які до нас їздили і дуже активно допомагали. Ці люди привозили допомогу, завдяки якій ми вистояли, коли було дуже важко", - згадує боєць Євген Межевікін.

Військова амуніція, уламки снарядів, обереги, інструменти медиків, якими рятували поранених в тилу доповнюють тексти смс- повідомлень, які приходили з передової рідним. Музейники зібрали майже дві тисячі експонатів аби розповісти історію про подвиг захисників Батьківщини.

"У подальшому весь цей комплекс військових, медиків, капеланів, вони будуть доповнюватися, обростати. Будуть і нагороди, буде в матеріальному вираженні оцінений подвиг людини. За підбиті танки, за знищені ДРГ противника", - казав завідувач відділом музею АТО Вадим Якушенко.

У музеї є ще одна зала. Чотири білі стіни – екран для показу документальної хроніки, знятої волонтерами від самого початку війни на Сході. Глядач - у самому центрі подій. Мультимедійна зала стала окрасою музею, адже тут кожен відвідувач може відчути себе буквально у центрі бойових дій.

Наталія Світлова, Андрій Ковбаса, Дніпро, "5 канал"

Попередній матеріал
Новгородське опинилося під загрозою хімічного забруднення: постраждати може і Росія
Наступний матеріал
Мін'юст запропонував створити у Кабміні робочу групу, яка виконає завдання НАЗК щодо перевірки е-декларацій
Loading...

"Тим, що перемогли смерть": у Харкові стартував конкурс проектів монумента Героям Небесної Сотні

Ветерани АТО влаштували різдвяні співи у Національному музеї історії України

На Львівщині вщент згорів музей-криївка УПА