Ігри Нескорених
Ігри Нескорених 5 канал

Війна, контузія, рак: історія ветерана АТО, який пройшов відбір на "Ігри Нескорених-2020" у Гаазі

Читайте по-русски
До збірної потрапив лише з другої спроби

Загартовані боями на фронті, вони продовжують боротися вдома з отриманими травмами і хворобами. Відновлюються фізично і демонструють силу волі та міць духу. Це ветерани, які увійшли до двадцятки "Нескорених". Серед них колишній боєць Родіон Сітдіков.

Родіон повільно натягує тятиву, цілиться і випускає стрілу. Саме в цьому виді спорту він представлятиме Україну на змаганнях у Гаазі. За одне тренування він робить понад сотню таких пострілів.

"Змагання серйозні, тому 120-150 пострілів за тренування. Це з урахуванням розминок, з урахуванням пристрілювальних і вже робота на дистанціях. Йому потрібно вміти витримати 60 залікових пострілів", – каже тренер Родіона Дмитро Львовський. 

З другої спроби Родіон таки потрапив у склад збірної "Ігор Нескорених". Контузії, головний біль, який не припинявся, і як наслідок – пухлини в голові та онкологія. Саме з такими діагнозами ветеран прийшов на відбір до команди. Спокійне життя Родіона змінилося під час Майдану.

"Був нічним майданником зі своїми друзями-киянами, ми не перебували в якихось сотнях. Ми приїжджали завжди на ніч і брали участь в усіх цих активних фазах", – згадує Родіон.

З початком бойових дій на сході Родіон вирішив йти на фронт. Доки у військкоматі шукали його справу, чоловік не всидів удома і записався до Четвертого добровольчого батальйону Національної гвардії.
Підрозділ Родіона тримав оборону на Луганщині. Спочатку Попасна, потім Кримське. Дружина ветерана постійно була на зв’язку з чоловіком і у мирному Києві шукала та відправляла все необхідне для нього.

Ігри Нескорених
Ігри Нескорених5 канал

"Ми жили тим, що там подзвонить, що не подзвонить, тому що там зв'язку весь час не було. Я ходила весь час з тим телефоном, взагалі не розлучалась ні вдень, ні вночі. А раптом подзвонить, а я не почую? На ті пару секунд скаже, як у них там", – розповідає дружина Людмила. 

Під час гарячої фази оборони Кримського "Гради" російсько-окупаційних військ працювали без упину. Ветеран пригадує, у той час кожен дістав по кілька контузій, однак отримати професійну медичну допомогу часу не було. Після року служби Родіон почав непритомніти від отриманих контузій. За станом здоров'я Родіона комісували з війська.

"Його коли комісували, то оце він тут сидів і розказував, що я буду вертатись назад. Я потрібен там, там мої побратими, там мої товариші. І він уже комісований, а він усе одно добивався, щоб його ще назад повернули", – згадує дружина Родіона Людмила.

Ігри Нескорених
Ігри Нескорених5 канал

Ветерану важко було повертатись у мирне життя. Крім невтішних діагнозів, Родіона турбував сильний головний біль, безсоння та панічні атаки. Навіть звичайний похід у супермаркет вже ставав маленькою перемогою. Опорою і найбільшою мотивацією на реабілітацію стала дружина.

"Там гострота життя інша, там тонус, ти постійно в тонусі знаходишся. Інакше це справа життя і смерті. І коли ти повертаєшся, ти ніби ти потрапляєш у вакуум", – каже Родіон.

Та тільки Родіон почав потрохи звикати до нормального ритму життя, лікарі приголомшили новим діагнозом – рак нирки.

Вона з ним говорила лише про одне – про боротьбу з недугою. Шукала всі можливі способи лікування. А щоб допомогти чоловіку, потай заповнила заявку на відбір до збірної "Ігор Нескорених".

Ігри Нескорених
Ігри Нескорених5 канал

І хоч тренування перед відбором до збірної для Родіона були надскладними, бо розпочалися одразу ж після операції, втім, саме вони і давали йому наснагу боротися далі.

Для ветерана збірна стала другою родиною, у якій всі близькі за духом.

"Ампутувати можна руку, ногу. Ось ампутують у них всі руки і всі ноги, але в них честь не ампутуєш, у них гідність. У них сила волі така, що її не ампутуєш. Він буде вгризатися, він буде лізти, повзти зубами", – переконаний Родіон.

Родіон називає дружину своїм янголом-охоронцем. Каже, тепер разом з нею тримають передову у своєму світі нескорених.

Євгенія Китаїва, Анна Кудрявцева, "5 канал"

Дивіться фотогалерею за темою:

Обличчя українських нескорених: відкриття фіналу відбору на Invictus Games-2020 у фото

'Ігри нескорених'. Фінал відбору
/
'Ігри нескорених'. Фінал відбору
/
'Ігри нескорених'. Фінал відбору
/
'Ігри нескорених'. Фінал відбору
/
'Ігри нескорених'. Фінал відбору
/
'Ігри нескорених'. Фінал відбору
/
'Ігри нескорених'. Фінал відбору
/
'Ігри нескорених'. Фінал відбору
/
'Ігри нескорених'. Фінал відбору
/
'Ігри нескорених'. Фінал відбору
/
'Ігри нескорених'. Фінал відбору
/
'Ігри нескорених'. Фінал відбору
/
'Ігри нескорених'. Фінал відбору
/

Попередній матеріал
"Дід вижив з розуму" – Лапін про заяву Кравчука на РосТБ
Наступний матеріал
"Діти питали, чи можна називати мене мамою": історія прийомної сім'ї з Буковини
Loading...

"Ігри Нескорених"-2020 в Гаазі: історія ветерана війни на Донбасі Івана Рудого

Нескорені: фонд "Повернися живим" презентував календар зі світлинами українських ветеранів

"Фокус на реабілітації": спортсмени "Ігор Нескорених" провели фінальне відкрите тренування перед змаганнями в Гаазі

"Аж дух захоплює": оприлюднено перелік військових-учасників "Ігор Нескорених-2020"

"Ігри Нескорених-2019": як відбувся фінальний етап відбору до національної збірної – репортаж

Учасники "Ігор Нескорених" – це частина великої команди "Україна" і на полі бою, і в спортивних змаганнях – Климпуш-Цинцадзе