Перехрестя з круговий рухом
Перехрестя з круговий рухом Фото з відкритих джерел

"Єдині правила по всій країні": Як українці проїждатимуть кругові перехрестя

Експерти пояснили, наскільки зручними й безпечними є нові правила проїзду кругових перехресть

Набув чинності новий закон, який встановлює, що на перехрестях із круговим рухом пріоритет мають автомобілі, які вже їдуть по колу – законопроект № 4246 "Про внесення змін до статті 41 Закону України "Про дорожній рух (щодо пріоритетності транспортних засобів, що рухаються по колу)". Зазначений документ був опублікований у виданні "Голос України" 27 квітня 2017 року.

В ефірі "5 каналу" юрист Центру демократії та верховенства права CEDOS Петро Король і координатор проекту Traffic Challenge Ольга Дробишева розповіли про особливості й мету впровадження нових правил.

"Мета законопроекту – встановити єдині правила по всій країні", — зазначив Петро Король.

Юрист наголосив, що на дорогах ще є стара дорожня розмітка і знаки, не всі знають, що законопроект набув чинності. Зважаючи на це, водіям треба бути надзвичайно уважними, щоб уникнути ДТП.

"Державі і органам потрібно кілька місяців, щоб змінити стару розмітку й дорожні знаки, провести інформаційну кампанію", – додав він.

Під час ухвалення законопроекту депутати відзначили, що новий закон дасть змогу зменшити аварійність на перехрестях, де організовано круговий рух.

"Новий закон вплине на якість культури на дорозі, але для цього потрібен час, поки люди звикнуть і сприймуть нові правила. Також для того, щоб офіцини ти ефективність нововведення, потібно бачити статистику. В Україні є "чорні точки", де часто трапляються ДТП " – прокоментувала Ольга Дробишева.

Нагадаємо, на час проведення "Євробачення-2017" у Києві будуть діяти тимчасові обмеження руху транспортних засобів і пішоходів.

Повну версію розмови дивіться у відео:

Попередній матеріал
МОЗ та НАБУ домовилися разом "лікувати корупцію"
Наступний матеріал
Євробачення-2017: чи продумали організатори умови для людей з обмеженими можливостями
Loading...

НАЗК отримало доступ до системи контролю осіб та транспортних засобів, що перетинають кордон України

Півсотні студентів з поліцейськими показово проїхали середмістям Львова на велосипедах

Лінкявічюс: Європа повинна взяти відповідальність за успіх України