закон україни 5.ua

Відсьогодні нетверезі водії платитимуть збільшені штрафи

  Найменше покарання за керування транспортом у стані сп'яніння - штраф 10 тис. 200 грн і позбавлення прав на рік

  Сьогодні, 27 липня, набув чинності закон про посилення відповідальності за керування транспортом у стані сп'яніння. Про це повідомляє патрульна поліція України на своїй сторінці у Facebook.

  Відтепер мінімальне покарання за керування транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного сп'яніння або під впливом лікарських препаратів - це штраф у розмірі 600 неоподатковуваних законом мінімумів доходів громадян – 10 тис. 200 грн – і позбавлення прав терміном на один рік.

  Повторне таке правопорушення протягом двох років передбачає штраф у розмірі 1200 неоподатковуваних мінімумів – 20 тис. 400 грн – та позбавлення права керування транспортним засобом на три роки.

  За аналогічне правопорушення втретє протягом п'яти років передбачається штраф у розмірі 2400 неоподатковуваних податків мінімумів доходів громадян – 40 тис. 800 грн – і позбавлення прав на 10 років.

  Крім того, вживання водієм після дорожньо-транспортної пригоди за його участю алкоголю, наркотиків, а також лікарських засобів, виготовлених на їх основі (крім призначених лікарем або тих, що входять в офіційний склад аптечки) передбачає штраф у розмірі 1200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (20400 грн) і позбавлення прав на три роки або позбавлення прав у поєднанні з адміністративним арештом на 15 діб.

  Аналогічне покарання передбачене за вживання алкоголю і наркотичних засобів після зупинки на вимогу поліцейського і до проведення медогляду уповноваженою особою з метою встановлення стану сп'яніння.

  Нагадаємо, напередодні Президент України Петро Порошенко підписав закон про різке посилення покарань за водіння у нетверезому стані.

  Попередній матеріал
  Кремль невдоволений відмовою України повертати "борг Януковича"
  Наступний матеріал
  Шкляр розкрив деталі закону про приватних виконавців судових рішень
  Loading...

  Рада різко посилила покарання за водіння в нетверезому стані

  Відеофіксація порушень ПДР: коли водіям чекати "листи щастя"

  На Полтавщині затримали нетверезого чиновника у спідньому за кермом

  На Луганщині нетверезий водій протаранив автомобіль патрульної поліції

  У двох областях України сталися аварії через нетверезих водіїв

  5 канал - трансляція наживо