Сергій Доротич, лідер протесту ФОПів
Сергій Доротич, лідер протесту ФОПів 5 канал

Від запровадження касових апаратів бюджет не отримає нічого, а ринок втратить до 21 млрд гривень – лідер протесту ФОПів

Читайте по-русски
Доротич: Шановні народні депутати – забудьте мантру, що ФОПи не платять податків

Фізичні особи-підприємці, які протестують на Майдані Незалежності проти запровадження касових апаратів і введення карантину, вимагають, щоб депутати проголосували за один з двох запропонованих законопроєктів, після чого згодні на перемовини з владою у будь-якому форматі.

Про це в ефірі програми "Політклуб" на "5 каналі" сказав підприємець, лідер руху #SaveФОП Сергій Доротич.

"Є зареєстровані законопроєкти: №3851 або №3852, є доручення Разумкова розглянути ці законопроєкти і проголосувати. Вони навіть пройшли комітет. Виберіть один з двох і проголосуйте. А після того сідаємо в любому форматі, який ви пропонуєте. Ми самі напрацюємо, як програма "Контрабанда-стоп" 2005 року", – відповів Доротич на запитання про вимоги ФОПів, які протестують на Майдані.

"А потім її декриміналізували і знов", – зробила ремарку депутатка фракції "Слуга народу" Ольга Василевська-Смаглюк.

"На жаль так, але ми дали ефект. Бізнес тоді поборов контрабанду. Найперше я прошу: шановні народні депутати, забудьте ту мантру Данила Гетьманцева, що ФОПи не платять податків", – наголосив лідер протестувальників.

"Не я порахував, порахував Case Ukraine: втрати бюджету від можливих "скруток" – щонайбільше 2,5 мільярда гривень. А офшорні схеми – 36 мільярдів. ФОП платить навіть не на другій групі наперед податки – ви знаєте про це? І в законопроєктах, які проголосували (№1053-1 і №1073) – зараз закони №128 і №129, – пояснювальну записку відкриваєш: а що ж очікують у бюджет? А там нічого не очікують – немає додаткових надходжень", – сказав він.

Одночасно Ольга Василевська-Смаглюк заперечила слова Доротича, заявивши, що фіскалізація техніки дала з 2016 на 2017 рік 50 мільярдів гривень у бюджет.

"Відкриваємо законопроєкт, читаємо. Відкриваємо інтерв'ю пані Маркарової – читаємо. Від фіскалізації ФОПів бюджет не отримає нічого. Але є розрахунок Державної регуляторної служби, яка сказала, що ринок втратить щонайменше 8 мільярдів, максимум – 21 мільярд гривень залежно від касового апарату", – наголосив Доротич.

Нагадаємо, на Майдані Незалежності тривають протести ФОПів проти запровадження обов'язкового використання касових апаратів та за скасування карантину.

Попередній матеріал
"Мені хочеться порвати свідоцтво ФОП і стати нелегалом": підприємець про фіскалізацію бізнесу
Наступний матеріал
Авіакатастрофа під Чугуєвим: ДБР вручило підозри причетним до авіатрощі Ан-26 (оновлено)
Loading...