Від водойми з каналізаційними стоками потерпають 6 тис мешканців селища Комсомольське [відео]

  Смердюче озеро. Від водойми з каналізаційними стоками потерпають 6 тисяч мешканців селища Комсомольське на Луганщині. Люди переконані - через це сусідство почали хворіти на пневмонії та шкірні недуги. Дослідження води із колодязів продемонстрували перевищення допустимих норм забруднення у кілька десятків разів.

  Щодня селищна насосна станція перекачує каналізаційні стоки кількох багатоповерхівок - у поле. За багато років там утворилося озеро площею майже у два квадратні кілометри. Люди кажуть - дошкуляє не лише сморід, а й хвороби.
   
  Юрій Юрко, місцевий мешканець: "Когда ветер в нашу сторону-можете представить в какой обстановке нам приходится жить. Кроме того вода в скважинах стала непригодной. Я бы не стал заниматься всей этой писаниной, если бы сам не заболел пнейвмонией и не стали болеть мои дети легочными заболеваниями".

  Юрій Юрко зізнається - оббивав пороги різних інстанцій, але чіткої відповіді так і не отримав. У місцевій санстанціїї заявили - потрапляння нечистот у грунтові води - не виключають. Але додали - у місті Свердловську колодязів та свердловин із питною водою немає узагалі, відтак - це не їхня проблема.

   Геннадій Мирошниченко, в.о.головного санлікаря міста Свердловськ: "Скважины пробурены самостоятельно, там нет поясов охраны. Это технические скважині".

  У мерії кажуть - багатоповерхівки звели ще у середині минулого століття, як тимчасові. Про систему каналізації - не подбали. Нині виділяти гроші на її будівництво не планують. Кажуть, очисні споруди має зводити підприємство, на балансі якого перебуває житловий фонд.

  Михайло Слесарєв, перший заступник Свердловського міського голови: "Это беда. Очистные сооружения нужны везде. Но они будут очень дорогими для тех. Кто будет пользоваться, это долино строиться за сет угольников. Это не должны быть бюджетные, или экологические деньги".

  На підприємстві "Свердловськантрацит" "5 каналу" повідомили півтора мільйони гривень на ліквідацію озера нечистот уже знайшли. Нині тривають переговори підрядниками, які підготують проект та збудують очисні споруди у селищі. Тим часом ситуацією зацікавилася прокуратура області. Начальника ЖКГ Свердловська, у чиєму підпорядкуванні перебуває Комсомольськ оштрафували. Завдані збитки ще рахують. 

  Наталія Зайцева, начальник відділу Прокуратури у Луганській області: "На вимогу прокурора екологічною інспекцією проведена перевірка та притягнуто до адміністративної відповідальності начальника ЖКГ та за результатами буде встановлено шкода нанесена довкіллю".

  За словами представників вугільного підприємства "Свердловантрацит" очисні споруди у селищі Комсомольске мають збудувати вже наступного року.

  Лілія Прокопенко, Віктор Прокопенко, Луганщина, "5 канал".
   

  Попередній матеріал
  Одразу дві демонстрації влаштували на сході Угорщини
  Наступний матеріал
  В Національному художньому музеї представили Міжнародний фотодокументальний проект [відео]
  Теги: