В Національному художньому музеї представили Міжнародний фотодокументальний проект [відео]

  Війна краде дитинство. В Національному художньому музеї представили Міжнародний фотодокументальний проект. На світлинах - історії мільйонів дітей, які були свідками військових конфліктів в Афганістані, теракту 11-го вересня в США та атомних бомбардувань Хіросіми і Нагасакі. Світлини для експозиції звозили з різних країн, а серед авторів - найвідоміші світові фотографи.

  Збройні конфлікти в Сомалі, Південному Судані, Чечні та Придністров`ї - через об`єктив цієї фотокамери Олександр Глядєлов жахіть війни набачився. Розказує про дитинство чеченських біженців в Інгушетії. Поки батьків убивали, їхні діти ходили до школи - у брезентові намети.

  Олександр Глядєлов, фотокореспондент: "Военние такие зеленые палатки - это школа! И я захожу в школу, где идет урок русского языка и они учат Пушкина".

  Як навчаються і як бавляться ті, кому ще не виповнилося й десяти, але хто вже знає, що таке війна - про таких малюків фотожурналіст Єфрем Лукацький теж розповідати не втомлюється. Каже, і в Чечні, і в Афганістані, і в Іраку - скрізь, де був, саме дітей на війні бачити найважче .

  Єфрем Лукацький, фотокореспондент: "Дети, они всегда и на войне остаются детьми - они так же радуются, смеются, плачут. В Афганистане, вот мы видим эту карусель. Если вы посмотрите, она сделана из снарядов".

  Каруселі зі снарядів, школи у наметах та зброя замість іграшок - на такі фото і дорослі, і малі спокійно дивитися не можуть. Особливо світлини вражають дітей.

  Війна в Афганістані, 11-те вересня в США, атомне бомбардування Хіросіми і Нагасакі - огранізатори виставки збирали фотографії зі всього світу.

  Суміко Макіну, співучасники фотовиставки (Японія): "Ці фотографії звезли сюди, щоб і в Україні пам`ятали про страшні події, які відбувалися і в нас, в Японії, і в інших країнах. Головне, щоб люди зрозуміли і усвідомили цінність життя і миру".

  Понад три сотні фотографії вже об`їздили найбільші міста України. В Києві виставка триватиме до неділі.

  Інна Неродик, Іван Наконечний, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Від водойми з каналізаційними стоками потерпають 6 тис мешканців селища Комсомольське [відео]
  Наступний матеріал
  Охоронцям в супермаркетах дозволять користуватися травматичною зброєю
  Теги: