5 канал

В'ятрович щодо заяви ізраїльського президента: Радянські міфи мають великий вплив на формування суспільної думки у цій країні

Президент Ізраїлю Реувен Ривлін, у своїй промові в українському парламенті озвучив один з радянських міфів - нібито бійці ОУН брали участь у масових вбивствах євреїв на території України під час Другої світової

Таке в ефірі "5 каналу" у програмі "Інформаційний день" заявив голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович.

"Парламентські слухання відбувалися на дуже високому рівні, на жаль, завершення значною мірою перекреслило оцю всю атмосферу. Я думаю, що це добра підстава почати говорити про необхідність якогось історичного діалогу, діалогу між істориками України та Ізраїлю, який мав би за завдання спростовувати ці міфи. На жаль, ми можемо говорити про те, якщо в Україні нам значною мірою вдається долати міфи і стереотипи радянської доби і чимало тих людей, які цікавляться голокостом, неготові робити такого роду компрометаційні заяви. Проте із заяви ізраїльського Президента ми бачимо - ці радянські міфи і стереотипи, ще мають досить великий вплив на формування суспільної думки у цій країні", - заявив В'ятрович.

Нагадаємо, напередодні, 27 вересня, у Верховній Раді відбулися парламентські слухання до 75 роковин трагедії у Бабиному Яру, куди завітав і ізраїльський Президент.

Попередній матеріал
Отруєння алкоголем на Харківщині: Кількість померлих зросла до 25 людей
Наступний матеріал
Опанувати нову тактику: на Житомирщині стартували масштабні навчання резервістів

Президент Ізраїлю: бійці ОУН брали участь у масових вбивствах євреїв під час Другої Світової

Порошенко: Ми розраховуємо на підтримку Ізраїлю в питанні відновлення територіальної цілісності України