stmegi.com

Президент Ізраїлю: бійці ОУН брали участь у масових вбивствах євреїв під час Другої Світової

  Історик В'ятрович зазначив, що така заява є некоректною як із історичної, так і політичної точки зору.

  Президент Ізраїлю Реувен Ривлін, у своїй промові в українському парламенті озвучив один з радянських міфів - нібито бійці ОУН брали участь у масових вбивствах євреїв на території України під час Другої світової. Як відомо, сьогодні у Верховній Раді відбулися парламентські слухання до 75 роковин трагедії у Бабиному Яру, куди завітав і ізраїльський Президент.

  "Багато пособників злочинців були українцями. Серед них особливо виділялися бійці ОУН. Вони знущалися над євреями, вбивали та катували їх і у багатьох випадках передавали німцям", - заявив Ривлін.

  Натомість директор Інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович "5 каналу" зазначив, що така заява є некоректною як із історичної, так і політичної точки зору.

  "У цій промові відобразилися, в першу чергу, якісь радянські міфи та стереотипи. Були бійці ОУН, які вбивали євреїв, були бійці ОУН, які допомагали євреям, були й такі, що вважали, що треба захищати український народ, і не помічали знищення євреїв. Я вважаю, що некоректно говорити про це з історичної точки зору, а говорити про це з трибуни українського парламенту некоректно з політичного погляду", - заявив історик.

  Нагадаємо, раніше сьогодні відбулась зустріч Президентів України та Ізраїлю, в ході якої, за словами Порошенка, обговорювали весь комплекс співпраці країн з багатьох напрямків.

  Попередній матеріал
  У Києві у під’їзді багатоповерхівки застрелили чоловіка
  Наступний матеріал
  Розведення сил на Донбасі: інспектори ОБСЄ прибули на перевірку до Станиці Луганської

  СБУ оприлюднила секретні документи КДБ щодо жертв Бабиного Яру

  Парламентські слухання: "75-ті роковини трагедії Бабиного Яру: уроки історії та сучасність" - завершено

  Сотні тисяч вбитих у Бабиному Яру: Роковини трагедії

  75-ті роковини жахливої трагедії Бабиного Яру: в Україні розпочались жалобні дні