Ветеран АТО Вадим Свириденко – про участь у Марафоні морської піхоти США

Четверо українських військових візьмуть участь у марафоні під егідою морської піхоти США, який відбудеться восени у Вашингтоні

Марафон відбудеться вже 41 раз. У ньому беруть участь учасники бойових дій з усього світу. Цього року українці вперше відправляться на марафон.

Вадим Свириденко – ветеран АТО, санінструктор 128-ї гірсько-піхотної бригади ЗСУ (2014-2015) – в ефірі "5 каналу" поділився секретами підготовки до майбутнього марафону.

"Насправді, з підготовкою до марафону було дуже складно, бо бігові протези на сьогодні мають тільки три людини в Україні. І це протезування, яке було зроблене не в Україні, а з а кордоном – це в мене, Вадима Мазниченка, який також був зі мною в Америці, і ще один хлопець зі Львова. Я не знаю, звідки в нього протез, але хтось йому зробив, він також бігає, наскільки я знаю, але я ще з ним не знайомий. Мій відбір почався ще в Америці, коли я проходив реабілітацію, займався собою, показував результати. Вже тоді мені запропонували приймати участь у цьому марафоні. Не тільки мені, там ще був Вадим Мазниченко, який також проходив реабілітацію, у нас були непогані результати. Нам сказали – є такий марафон і ми б хотіли, щоб ви представляли Україну. Ну чому б ні? Чому не спробувати свою силу і не показати, що в Україні є теж бійці, які можуть подолати дистанцію. Марафон – 42 км, але він поділений на чотири частини, тобто бійці будуть бігти стільки скільки зможуть. У нас чотири бійці приймають участь, кожен буде свою дистанцію бігти," – сказав ветеран АТО.

Повну версію розмови із Вадимом Свириденком дивіться тут:

Колишній боєць 128-­ї окремої гірсько-­піхотної бригади Вадим Свириденко під час виходу з оточення з­-під Дебальцевого чотири доби пролежав поранений у снігу. Як наслідок – ампутація рук та ніг. Утім, Вадим не втратив віри у власні можливості. Почав лікування в Україні, згодом за реабілітаційною програмою армії США вісім місяців провів у госпіталі штату Меріленд.

"Я бігав спочатку 100 метрів, це був навіть не стадіон, а спеціальні доріжки, в нас таких немає. Це все було в Америці. Тренери, психологи, реабілітологи працюють весь час з тобою, вони стоять поряд і працюють – дивляться, як людина почувається, де треба дати більше, менше навантаження. Але головне тут ще те, щоб людина сама це все хотіла", – згадує військовий.

За словами Вадима Свириденка, у США програмі реабілітації приділяють значну увагу. Травмовані бійці тривалий час вчаться обслуговувати себе, стають на ноги, долають постампутаційний стрес.

"У нас з реабілітаційними центрами дуже складно. Це потребує певного часу, бо в нас все більш теоретично йде, на практиці – взагалі цього не бачив. Ми були в центрах і у Львові, і у Полтаві – так, перебудовують, будують. До речі, під Львовом є реабілітаційний центр, який будується ще з 2009 року і там не так багато грошей треба, щоб його добудувати – і це буде дуже гарний сучасний центр. У нас є Харківський протезний інститут, де хлопці отримують протезування, там є реабілітація, але спортом там займатися після цього немає можливості. Ми, коли були в США, піднімали питання – чому в нас такого немає? Домовилися, щоб з української сторони їхали в Америку, а з Америки їхали в Україну реабілітологи, ділилися своїм досвідом. Але я вам скажу, результатів мало. Треба вчитися, вчитися не один рік і практикуватися. Практика обміну досвідом є, але вона незначна. Так, лікарі у нас чудові, хірурги – чудові, але реабілітація на дуже низькому рівні. Мені є з чим порівняти, бо коли я поїхав в Америку, я побачив, якою вона має бути", – розповів Вадим Свириденко.

Нагадаємо, у серпні ветерани АТО показали, як готуються до благодійного Марафону морської піхоти у США.

Попередній матеріал
Російські найманці готують провокації, щоб дискредитувати ЗСУ - розвідка
Наступний матеріал
"На палю такого царя": В ефірі держканалу РФ закликали до імпічменту Путіна

У Львові відкрили реабілітаційний центр ім. Маркіяна Паславського

Прикордонник після року лікування і реабілітації знову рветься на передову

Паралізований боєць АТО після реабілітації встав з візка

Чотири ветерани АТО повернулися з реабілітації в Австрії

Реабілітація: дві групи українських бійців відправили до Грузії та Болгарії

Американські медики навчать українських колег реабілітувати тяжкопоранених бійців