Лікарня, інвалідний візок
Лікарня, інвалідний візок 5 канал

Верховна Рада замінила термін "інвалід" у законах

Тепер у законодавчих актах має зазначатися "особа з інвалідністю" замість "інвалід"

У вівторок, 19 грудня, Верховна Рада проголосувала за законопроект №6710 за основу і в цілому, чим замінила у законах термін "інвалід" на "особа з інвалідністю". Відповідне рішення підтримали 232 народні депутати, передає "Укрінформ".

Як стало відомо, у такий спосіб Рада привела законодавство України у частині соцзахисту у відповідність до Конвенції про права осіб з інвалідністю і Факультативного протоколу до неї та запровадження європейських стандартів у цій сфері.

Також уточнено норми статті 22 Закону "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" щодо умов вступу осіб з інвалідністю до вищих та професійно-технічних навчальних закладів та збережено норму стосовно виплати студентам з інвалідністю тільки академічної стипендії.

Рішення ВР також визначає, що положення про Фонд соціального захисту інвалідів затверджує центральний орган виконавчої влади, який і забезпечує формування державної соціальної політики – тобто Мінсоцполітики з урахуванням пропозицій всеукраїнських ГО осіб з інвалідністю. Поки такі зобов'язання накладені на Кабінет міністрів України.

Депутати також передбачили, що посвідчення, видані до набрання чинності цим законом, у яких застосовуються слова "інвалід", "дитина-інвалід", "інвалід з дитинства", "інвалід війни", а також пенсійні посвідчення, в яких зазначаються ці слова, дійсні протягом строку, на який їх видано.

Попередній матеріал
"Півмісячна норма опадів за день": що коїться на дорогах Києва
Наступний матеріал
Селекторна нарада щодо забезпечення належного утримання доріг – відео
Loading...