5 канал

"Ми є!": Як у Києві під ВР відбувалася акція на підтримку людей з інвалідністю

У столиці відбувся мітинг на візках

Мітинг на візках. Зо три десятки візочників приїхали до Верховної Ради, щоб нагадати можновладцям про свої проблеми, і про те, що міжнародний день людей з інвалідністю - не привід для свята. "Ми є!" - скандували учасники акції під парламентом, але до людей ніхто не вийшов, бо у депутатів вихідний.

Ця хода для Анни почалася не від станції метро Арсенальна, де візочники домовилися зустрітися, а з Харкова, звідки вона приїхала потягом. Більшість учасників акції - її знайомі, разом проходили реабілітацію. Каже, приїхала нагадати не лише про себе, а й про тих, хто банально не може вийти з квартири. Наскільки недоступним може бути власний будинок, Анна Останкова зрозуміла шість років тому, коли після падіня з висоти, не змогла більше ходити.

"П'ятий поверх. Немає ліфта. Основна перешкода. Навіть ти не можеш вийти з під'їзду. Ми пропонували зробити пандус. Зробили пандуси. Але як тільки ми виходимо, то всі бордюри. Всі місця, куди ми хочемо потрапити. Непросто", - розповіла учасниця ходи.

А його дорога до Верховної Ради почалася з селища Коржі на Київщині. А це кілька пересадок і кожного разу прохання допомогти підняти візок у маршрутку. І побоювання, що знову відмовлять.

"Випадкових людей прошу – допоможіть зайти в маршрутку. Іноді водії самі допомагають. А іноді кажуть, куди я тебе. У мене люди. А я хто?", - скаржиться Віталій Святошенко.

Він долає такий шлях щодня. Не може дозволити собі сидіти вдома. Вимушений заробляти на орендоване житло. Бо його власне - на окупованій території у Дебальцевому.

"Бути патріотом і жити в "ДНР" - це смерті подібне", - зауважив учасник ходи.

Від метро Арсенальна до парламенту дорога недалека. Для них - це кілька хвилин долання перешкод. Нерівна дорога, втомлюються руки крутити колеса. А ще і припарковані машини, які доводиться об'їжджати. І це лише мала частина проблем на маленькому відрізку траси. А ще є недоступне лікування, непристосоване житло, недосяжна освіта, розповідає Уляна Пчолкіна. Влаштувати ходу - її ідея. Охочих збирала через Інтернет.

"Я 13 років у інвалідній колясці. 13 років тому вийти було не реально. Зараз з'являється багато громадського транспорту. Напрацювання є. Сьогодні ми не йдемо плести зраду. Ми хочемо нагадати державі, що ви приймаєте на найвищому рівні гарні закони, нормативні акти, а на місцевих вони не виконуються", - сказала організатор ходи.

Вони під'їжджають до Верховної ради без жодних гасел. Лише кажуть – "Ми є!" І знову важкий зворотній шлях додому. Але він став вже трохи легшим.

Юлія Божко, Орест Пона, "5 канал".

Попередній матеріал
Особливий театр у Сумах: Як тут навчають співати тих, хто не чує, і танцювати, не відчуваючи ніг
Наступний матеріал
По Авдіївці стріляв ворожий танк: на сході загинув боєць АТО, четверо – поранені
Loading...

"Останній шанс": чи можливо заощадити на Black Friday в Україні

"Зберегти пам'ять та шану": біля меморіалу пам'яті Героям Небесної Сотні провели толоку

Хоббі-терапія: Як франківський "Карітас" підтримує молодь з інвалідністю

Приїзд головної новорічної ялинки затримується через погодні умови

Масштабна аварія у Києві: внаслідок зіткнення трьох авто постраждали п'ятеро осіб

У світі відзначають День людей з інвалідністю: які заходи заплановані у Києві