5 канал

Хоббі-терапія: Як франківський "Карітас" підтримує молодь з інвалідністю

Виготовлені роботи реалізовують на благодійних ярмарках

В Івано-Франківську при благодійному фонді "Карітас" діють творчі майстерні для людей з інвалідністю. Туди щодня приходить молодь із вадами розумового розвитку. Їх тут майже півсотні. У кожного свої вподобання: шиють, працюють у столярні та доглядають за квітами. Про хобі, яке перетворюється на терапію, читайте та дивіться далі.

Наталія Голубенко найдужче любить поратися у теплиці. Найкращі квіти для неї - це фіалки. А от Олег Раджук зізнається: віддає перевагу столярні.

"Я тут зараз як в теплиці, то я пшикаю вазони. А так то я в столярці працюю. Мені тут подобається ходити. Я капітан команди по футболу", - каже Олег.

У столярні тим часом працює інша група. Виготовляють підставки для календарів. Для них це не лише улюблене хобі, а й своєрідна терапія.

"Їм цікаво, тому що вони навіть просять, питають, чи буде майстерня наступного разу, питають, коли я вихідний. Вони хочуть приходити сюди і працювати, їм подобається", - розповідає працетерапевт Олександр Некраш.

У творчих майстернях працюють двоє синів Наталії Годованець. Одному - 27, іншому - 21. Жінка каже: заняття їм дуже допомагають.

"Вони тим живуть, це їхнє життя. І їм це дуже йде на користь. В своєму оточенні, їх тут ніхто не ображає. І вони дуже хочуть сюди ходити. Вони як не йдуть сюди, то вони кричать, що вони йдуть. Бо він мусить піти, бо в нього там робота. Він має там рамки робити", - каже Наталія. 

Творчі майстерні діють від понеділка до п'ятниці. Головна мета занять - максимально розвинути здібності кожного учасника.

"Ми стараємося індивідуально підходити до кожного. І шукати, в кого які якості більш розвинені. Одні в нас краще вишивають, одні в нас краще шиють, одні краще працюють з деревом. Для них це є дуже корисно, адже вони називають наш центр своєю роботою. Тобто, вони вважають, що приходять сюди як на роботу. І попри все те, для них це не є обтяжливим", - зазначає керівник Центру дозвілля та соціальної адаптації для дітей та молоді з вадами розумового розвитку Надія Чучук.

Виготовлені роботи реалізовують на благодійних ярмарках. За вторговані гроші частково покривають харчування та дозвілля учасників майстерень.

Ольга Рега, Сергій Попович, Івано-Франківськ, "5 канал".

Попередній матеріал
"Фільм – на тлі війни, проте дуже життєствердний": що побачить глядач у стрічці "Кіборги"
Наступний матеріал
Мешканці Покотилівки перекрили трасу Харків-Сімферополь через холод у домівках
Loading...

З Івано-Франківщини до Києва везуть головну новорічну ялинку

У світі відзначають День людей з інвалідністю: які заходи заплановані у Києві

У ДСНС попереджають про погіршення погодних умов на Заході – сильний мокрий сніг

В Україні вшанували пам'ять жертв Голодомору

Обвал на будівництві католицької школи: як шукали винних у смерті робітника

Обвал на будівництві в Івано-Франківську: один загиблий, четверо – постраждали