Фото slavgorod.com.ua

Верховна Рада прирівняла учасників АТО до учасників бойових дій

  Верховна Рада України поширила на учасників антитерористичної операції статус учасників бойових дій.


  Про це на брифінгу повідомив народний депутат від “Батьківщини”, т.в.о. заступника глави Адміністрації президента України Андрій Сенченко, повыдомляэ УНІАН.

  Він зазначив, що під час сьогоднішнього закритого засідання парламенту було ухвалено закон № 4815 щодо внесення змін до Закону “Про статус ветеранів війни і гарантії їхнього соціального захисту”. За словами Сенченка, в рамках АТО фактично відбуваються бойові дії.

  “Тому мої колеги в залі підтримали розповсюдження статусу, який визначається цим законом - учасників бойових дій, війни, - на учасників антитерористичної операції”, - сказав Сенченко.

  Крім того, повідомив депутат, ухвалено закон № 4754, який стосується здійснення державних закупівель в особливий період. “Тут теж спростили процедуру. Це стосується лише силових відомств, задіяних в антитерористичній операції, і лише на період проведення цієї операції, з тим, щоб своєчасно здійснювати відповідні закупівлі”, - сказав він.

  Також, за словами Сенченка, ВР ухвалила доповнення до закону про окуповані території щодо освіти. Згідно з цим законом, молодь, яка навчається на території Криму, зокрема в Севастополі, має змогу перевестися на континентальну частину України в інші учбові заклади. В цьому випадку мають бути додатково виділені бюджетні місця як для бюджетників, так і для контрактників.

  Крім того, відповідно до цього закону, у випадку, якщо випускники середніх шкіл з окупованої території вступають у навчальнві заклади на континентальній частині України, вони отримують право на гуртожиток.

  “Якщо дитина набрала достатню кількість балів для бюджетного місця, вона по конкурсу проходить на бюджет. Якщо вона не набрала на бюджетне місце, але набрала на вступ на контрактній основі, то в цьому випадку не за рахунок дітей з інших регіонів, не за рахунок перерозподілу бюджетних місць, а додатково Кабінет міністрів виділяє відповідним вишам бюджетні місця”, - сказав Сенченко.
  Попередній матеріал
  Лавров: проводити вибори в Україні, коли проти населення використовується армія – незвично
  Наступний матеріал
  Шахтар з Новогродівки розповів, як його викрали і катували терористи
  Теги:
  Loading...