5.ua

Шахтар з Новогродівки розповів, як його викрали і катували терористи

  Один із полонених шахтарів з Новогродівки на Донеччині – Олександр Вовк – приїхав до Києва лікувати заподіяні терористами травми. У неділю озброєні бойовики захопили шістьох бранців у Новогродівці – трьох шахтарів і трьох місцевих депутатів – за те, що ті недолюблюють "Донецьку народну республіку". Уже усіх відпустили, але колишні полонені бояться звертатися до донецьких лікарів і переховуються.


  Вихідними Саша сходив у гості до сусіда. Чим ця гостина закінчилась – видно на його обличчі.

  У двір влетіли озброєні бойовики у міліційній формі, почали стріляти з автоматів, відібрали шістдесят гривень і пенсійне посвідчення, повалили на землю почали бити ногами в обличчя.

  У сусіда в неділю їх сиділо шестеро. Що терористи занюхали серед них "бандерівця" – це точно не той випадок. Він і ще двоє – шахтарі з містечка Новогродівка на Донеччині. Решта – місцеві депутати різних мастей: і регіонал, і комуніст, і з Партії захисників вітчизни. У депутата Павлика від ПР – розбита голова, у комуніста Бубича розбиті ребра.

  Єдине пояснення – узяли в полон, бо ті не дуже люблять "Донецьку народну республіку". Не церемонячись відвезли всіх до Донецька, до облдержадміністрації.

  Терористи трохи помилувалися розбитим обличчям Олександра і на радощах тієї ж ночі відпустили. Він кинув у торбу найнеобхідніше, сів у потяг й утік до Києва – на лікування.

  Шахтаря уже обстежили в київському Інституті нейрохірургії. У нього перелом верхньої щелепи, постійні головні болі і запаморочення.

  Лікарі діагностували струс головного мозку та пошкодження м’яких тканин голови і обличчя.

  Громадські активісти думають, як перевезти до Києва ще двох, над якими найдужче позбиткувалися терористи. Один із них – також шахтар Олександр Гуров. Він прославився тим, що зняв прапор "Донецької народної республіки" з Новогродівської мерії. Це він намагався втекти від викрадачів, але його догнали. Зараз він просить, щоб його вивезли з Новгродівки в безпечне місце.

  Ще один, якого терористи полонили, а потім відпустили – новогродівський депутат-підприємець Костянтин Мусейко. Він утік із лікарні в Донецьку, бо побачив, що лікарі ходять з "георгіївськими" стрічками. "І тут асоціація, що його брали люди в камуфляжі з "георгіївськими" лєнточками, і катували з "георгіївськими" лєнточками, і лікарі також з "георгіївськими" лєнточками", – переповідає голова незалежної профспілки гірників Михайло Волинець

  Олександр уже обживається в Києві – в палаті з кондиціонером, телевізором і мікрохвильовкою. Лежати йому, щонайменше, три тижні. Шахтар має надію, що за цей час вилікується не лише він, а й Донбас – від усіх "різнокольорових чоловічків". Мріє, "щоб оці шушери зачистили. То сині, то зелені, то сіробуромалинові – непонятно шо".

  Ольга Петрів та Андрій Верстюк, 5 канал.
  Попередній матеріал
  Верховна Рада прирівняла учасників АТО до учасників бойових дій
  Наступний матеріал
  ЄС готовий до нової Женевської конференції по Україні
  Теги:
  Loading...