Фото migrationpolicycentre.eu

ЄС готовий до нової Женевської конференції по Україні

  Європейський союз готовий до нової зустрічі у форматі Україна – США – ЄС – Росія, якщо це допоможе врегулювати українську кризу, заявила Майя Косьянчич, речниця верховного представника ЄС із зовнішньої та політики та безпеки Кетрін Аштон.


  При цьому ЄС наполягає на виконанні Женевських домовленостей всіма сторонами, передає "Радіо Свобода".

   "Ми відкриті до будь-якої ініціативи, яка покладе край насильству і призведе до деескалації нинішньої кризи. Верховний представник ЄС зараз перебуває у Вашингтоні, вона також була в Берліні у п’ятницю, де обговорювала зусилля для деескалації кризи", – заявила Косьянчич.

  В ЄС повністю підтримують Женевську заяву і прагнуть, щоб усі її положення були втілені, підкреслила речниця Ештон: "І ми віримо, що всі сторони мають докласти зусиль для виконання домовленостей. І ми готові пристати до ідеї нової зустрічі, якщо це буде корисно для деескалації".

  17 квітня керівники зовнішньополітичних відомств України, ЄС, США та Росії підписали в Женеві заяву із закликом до всіх сторін конфлікту в Україні утримуватись від насильства і залякувань. Також у заяві йдеться, що всі незаконні формування мають бути роззброєні, всі захоплені будинки, вулиці, площі та громадські місця в українських містах мають бути звільнені.

  Як повідомлялося, в неділю ввечері , 4 травня, у зв'язку з ескалацією конфлікту в Україні глава МЗС ФРН висловився за проведення нової чотиристоронньої зустрічі за участю США, ЄС, Росії та України в Женеві.

  Цю ініціативу вже підтримав уряд Франції, а також канцлер Німеччини Ангела Меркель.
  Попередній матеріал
  Шахтар з Новогродівки розповів, як його викрали і катували терористи
  Наступний матеріал
  Україна приєдналась до європейської системи контролю запасів газу в сховищах