Василю Левковичу вручили Золотого Хреста (РЕПОРТАЖ, ВІДЕО)

  Золотий Хрест бойової заслуги УПА знайшов свого власника. Це рідкісний випадок, коли вояк за життя зміг взяти в руки цю відзнаку. Останньому полковнику українських повстанців 88-річному Василю Левковичу Золотого хреста сьогодні вручили чиновники Львівської облради. Усе життя пан Левкович знав, що має цю дуже престижну відзнаку - 46-го року йому дали посвідчення про це за підписом головнокомандувача УПА Романа Шухевича.
  Золотим хрестом бойової заслуги УПА були нагороджені лише двадцятеро осіб. Останнім став Василь Левкович, однак самої нагороди він не бачив - йому лише зачитали наказ про нагородження. Полковник УПА на прізвисько Вороний уже й не пам`ятає, за яких умов це було, вже літній чоловік і не очікував, що відзнака знайде його через 62 роки.

  Василь Левкович, кавалер відзнаки Золотий Хрест бойової заслуги УПА: "Я дізнався з рук самого командира Шухевича в 46 році, в місяці здається лютому, я точно не пам`ятаю. В тому часі ще інших нагород не було".

  Окрім нагороди, Василеві Левковичу, який за свої переконання відбув 25 років у таборах і на знак протесту відмовився від радянського громадянства, львівські обласні депутати надали грошову допомогу у триста тисяч гривень. На ці кошти полковник УПА з дружиною має намір переїхати до Львова, зараз вони мешкають у Червонограді.

  Ярослава Левкович, дружина: "Ми тільки двоє живемо, а тут є вся родина отут, дочка тут є і ми хочемо тут отримати квартиру".

  Сьогодні ж у Львові вшановують і загиблого 58 років тому головнокомандувача УПА Романа Шухевича. Наразі місце поховання його невідоме, а останки, які немовби знайшли на Хмельниччині і які, ймовірно, належать командувачеві Української Повстанської Армії, вже декілька років чекають на проведення експертизи ДНК.

  Юрій Шухевич, син головнокомандувача УПА: "То є просто я вважаю ганебне. Тому що давним давно мало бути зроблене ДНК, якщо справді знайдено щось, якісь останки, а я незнаю чи є останки взагалі, чи це тільки був якийсь передвиборний піар, я не бачив і не знаю".

  Закінчилися урочистості покладанням квітів до меморіальної дошки на будинку, де народився Роман Шухевич. А вісімдесятитрирічний полковник Василь Левкович разом із дружиною віншували першого командира УПА вже вдома. 

  Галина Трохова, Олександр Ваврищук, Євген Радіон 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (7.31Мб)
  Попередній матеріал
  У Києві дискутували щодо перспективи дочасних виборів мера міста
  Наступний матеріал
  Кондоліза Райс: Ізраїль та Палестина готові до поновлення мирного діалогу
  Теги:
  Loading...