Вакцинований курорт: чи вдався експеримент масового щеплення в Моршині

Вакцинація в Моршині 5 канал / Час. Підсумки тижня
В українському курортному містечку вже імунізували більш ніж 61% населення

Міністра охорони здоров'я Максима Степанова можуть незабаром відправити у відставку. До Верховної Ради України надійшло відповідне подання прем’єр-міністра. Сам Степанов уже заявив, що заяву на звільнення він не писав, а процес його відставки має бути законним, тобто "за" мають проголосувати 226 народних депутатів. У монобільшості кажуть, що одностайної позиції щодо звільнення міністра не мають. Хто за, хтось не дуже за, хтось проти. А от глава фракції заявив, що звільнити Степанова хочуть через низькі темпи вакцинації, й навіть підтвердив чутки, що сісти в його крісло може головний санітарний лікар Віктор Ляшко.

Тож цей тиждень може бути гарячим у парламенті. Але темпи вакцинації він точно не прискорить і наша країна й досі пасе задніх, порівняно з іншими країнами світу. Тим часом українське курортне містечко Моршин живе наче в іншому вимірі. У місті вже прищепили 61% населення. Перший в Україні експеримент масової вакцинації – у сюжеті "Підсумків тижня".

Це курортне містечко Моршин. Сюди з'їжджаються туристи з усієї країни за цілющою водою та релаксом. До того ж лікувальний курорт став чи не найбезпечнішим місцем, бо в чотиритисячному населеному пункті вже більш ніж 60% населення вакциноване. А нині вже отримують і другу ін'єкцію проти COVID-19. На вакцинацію місцеве населення запрошують звідусіль. Інформаційні білборди на кожному кроці із закликами про щеплення. Запис займає 1-2 хвилини. Варто просто зателефонувати. Для масової вакцинації в Моршині відкрили три пункти щеплення. Один із них – мобільний.

У перший день другого етапу масової вакцинації медики прищепили більш ніж пів сотні містян. Лікарі кажуть, що другу дозу ін’єкції люди роблять спокійніше та впевненіше.

Максим Степанов
Максим Степанов5 канал / Час. Підсумки тижня

Ін’єкції для всіх охочих ініціював міський голова Моршина. З таким проханням звернувся до уряду, бо за час пандемії лікувальний курорт опинився на межі банкрутства. Заміть тисячів туристів гостювали одиниці.

"Наша економіка на 80% так чи інакше пов’язана з курортною діяльністю. Тому коли я апелював до уряду й просив допомогти реалізувати цей проект, одна з мотивацій була велика економічна криза в нашому невеликому місті, фінансова криза", – наголосив міський голова Моршина Руслан Ільницький.

Уряд відреагував. За тиждень до міста завезли майже 2,5 тис. доз вакцин. І розпочалася імунізація населення. За місяць провакцинували більш як 60% мешканців. Переважно це пенсіонери та працівники готельно-санаторної сфери.

Вакцинація від коронавірусу в Моршині
Вакцинація від коронавірусу в Моршині5 канал / Час. Підсумки тижня

Перші результати колективної вакцинації є. Нині в місті на коронавірус хворіють лише шестеро осіб. Упродовж тижня нових інфікованих тут не фіксували, а санаторії почали оживати.

"Люди почали активно дзвонити, активно бронювати. Тим паче, по своїх каналах ми також розмістили інформацію, що люди, коли приїдуть до нас, буде абсолютно безпечне середовище, крім того, 80% працюючих працівників провакцинувалися, й це створило здорову атмосферу", – зазначив медичний директор ДП "Санаторій Моршин курорт" Олег Мельник.

Вакцинація від коронавірусу в Моршині
Вакцинація від коронавірусу в Моршині5 канал / Час. Підсумки тижня

Однією із перших вакцинувалася медсестра санаторію Наталія Пилипчій. На COVID-19 жінка не хворіла й прищепилася не роздумуючи.

"Я тепер більш впевненою ходжу на роботу. Тому що я контактую з людьми доволі близько. Бо я на заборі крові. Мені потрібна була вакцинація, вдома є сім’я, діти. Я впевнена, що нікого не зможу заразити і в собі впевнена, що додому прийду здоровою", – розповіла вона.

Пройшли імунізацію всі працівники й цього готельно-відпочинкового комплексу. Тепер вакцинація – як додатковий бонус комфортного відпочинку.

"Ми повідомляємо наших гостей, що ми провакциновані. Я думаю, що все-таки збільшила кількість, якщо порівняти зі статистикою інших закладів, тому що ми про це повідомляємо, й гості знають, що вони будуть у безпеці", – наголосила медична директорка готельно-відпочинкового комплексу Ольга Виноградова.

Після першого етапу вакцинації залишилося невикористаних 60 доз CoronaVac. Ними медики планують зробити укол тим мешканцям, які з певних причин ще не зробили його. Поки місцеві між собою дискутують, лікарі радять дочекатися завершення експерименту. Тоді саме медики мають оцінити ефективність колективної імунізації. А уряд – вирішити, чи варто проводити такий експеримент і у вашому місті.

Марта Шикула, Євген Радіон, "Підсумки тижня"

Попередній матеріал
Бомби з безпілотників і мінування території: на що здатні окупанти та чим відповідає Україна
Наступний матеріал
Незвідана північ ОАЕ: полювання на перли та найдовший зіплайн у світі
Loading...