Вакцинація від коронавірусу
Вакцинація від коронавірусу 5 канал / Час. Підсумки тижня

Вакцинація в Україні: чи готові українці до щеплення від COVID-19 – сюжет

Читайте по-русски
Чимало людей в Україні виступають проти вакцинації

Історії, які переказують знайомі і які обростають все новими – більш яскравими деталями. Це не про народні казки чи легенди. Так народжуються міфи про наслідки вакцинації. Соціологія свідчить – щепитися від коронавірусу в Україні не готові 40% населення. А от щоби подолати пандемію необхідно вакцинувати щонайменше 65%. Перша партія вакцини від COVID-19 має з'явитися в Україні уже на початку наступного року. Тему продовжить Евеліна Михайленко.

Ані донька, ані син Олени Петровської щеплень не мали від народження. Свого первістка до року жінка не вакцинувала. Педіатр порекомендував зачекати, бо народився він раніше терміну.

"Моєї двоюрідної сестри брата сусідка сказала, що там комусь щось паралізувало, щось комусь відняло і ці всі страшилки так передавалися", – каже Олена.

Близько десяти років жінка вірила переказам знайомих і антивакцинаторським групам в соцмережах. Але вперше задумалася над вакцинацією, коли сина вкусив безпритульний пес два роки тому.

"Сказ не лікується, якщо ти ним захворієш, це сто процентна смертність. Я того не знала. Я прийняла рішення зробити. Ми зробили дуже швидко. За півроку ми зробили все, що є в Україні, ми шукали закордоном. Бо я вже зрозуміла, що я на тій, вакцинаторській стороні", – каже пані Олена.

Відтоді усією родиною дотримуються календаря щеплень. Олена додає: ін'єкцію від коронавірусу теж робитимуть усією родиною тільки-но вакцина стане доступною.

Першу партію від світової ініціативи COVAX Україна очікує же наступного року. Документи підписали. Заяву затвердили. Зрештою чотири мільйони громадян провакцинують можливо наприкінці зими. Водночас щоби покрити усю країну, тут у МОЗі, ще домовляються із виробниками вакцин.

Імунологи стверджують: щоб здолати пандемію, необхідно щепити щонайменше 65% відсотків населення країни. За таким принципом фахівці відзначають: викорінили натуральну віспу

"Величезна кампанія, яку ВООЗ у співпраці із Міжнародними організаціями та урядами країн провела на початку 1970 років призвела до того, що 1978-го року випадки натуральної віспи на земній кулі не реєструються загалом", – розповів директор Центру громадського здоров'я Володимир Курпіта.

А ось випадків COVID-19 на земній кулі вже зареєстрували 73 мільйони. Щоб убезпечитись від недуги,

55% українців зараз готові до вакцинації. Такі результати свіжого опитування соціологічної компанії “Рейтинг”. А ось 40% – щеплень не робитимуть, навіть якщо будуть безкоштовні. 

Тих, хто проти підтримує й депутат від монобільшості – Юрій Камельчук. Попри те, що на коронавірус недужали і його колеги однопартійці, голова парламенту і президент – депутат стверджує: коронавірус вигадка, вакцині – не довіряє.

"У чому вигаданість? Те, що обгортка під якою подається це все у світі, вона сприяє тому, що на цьому можуть добре заробити компанії, які виробляють вакцини", – заявляв нардеп.

Публічно ж "дурницею" слова колеги назвав слуга народу і голова комітету з питань здоров'я нації Михайло Радуцький.

Тоді як інші однопартійці пропонують поволонтерити у будь-якій інфекційній лікарні.

Водночас інфекціоніст та кандидат медичних наук – Федір Лапій застороги антивакцинаторських настроїв спростовує.

"Вакцину тільки почали використовувати, а голова вже болить і без неї. А кого звинувачувати тоді тому, якщо є не вакциновані, або без вакцинації болить голова, є тремор. А ми знаємо, що без вакцинації будуть тяжкі хвороби, будуть смерті. ++ Ми маємо досить таки багато даних, які нам підтверджували те, що вакцина є безпечною та ефективною", – сказав Федір Лапій.

Вакцини від інших хвороб, які уже зареєстровані в Україні, – безпечні і відповідають стандартам виробництва – наполягає колишня чільниця Державного експертного центру МОЗ Тетяна Думенко, адже контроль виходу на ринок вакцин більш суворий, ніж всіх інших лікарських засобів.

"Кожна серія вакцини, навіть зареєстрована, яка потрапляє на ринок України повинна проходити після реєстраційний контроль якості. Це здійснюється у лабораторії. Вона єдина в Україні - це державна лабораторія. І за якість таких досліджень протягом багатьох років я можу бути впевнена", – пояснила Думенко.

І додає: така ж процедура перевірки передуватиме сертифікації вакцини проти коронавірусу.

Евеліна Михайленко, Олексій Тищенко, "5 канал"

Попередній матеріал
Про звільнення полонених, про Зеленського та гру Путіна: Олег Сенцов у "Рандеву з Яніною Соколовою"
Наступний матеріал
Як влада поховала правосуддя та суди для "неугодних" – "Невигадані історії"
Loading...
Джо Байден прищепиться від коронавірусу в понеділок

Джо Байден прищепиться від коронавірусу в понеділок

Віцепрезидент США Майк Пенс зробив щеплення від COVID-19 у прямому ефірі

Віцепрезидент США Майк Пенс зробив щеплення від COVID-19 у прямому ефірі

Верховний суд Бразилії дозволив карати за відмову від щеплення проти COVID-19

Верховний суд Бразилії дозволив карати за відмову від щеплення проти COVID-19

Вакцину проти COVID-19 Moderna затвердили на першому етапі в США

Вакцину проти COVID-19 Moderna затвердили на першому етапі в США

Рекордна кількість хворих у Німеччині: у Берліні відділення реанімацій заповнені майже на 90%

Рекордна кількість хворих у Німеччині: у Берліні відділення реанімацій заповнені майже на 90%

Препарат для вакцинування від коронавірусу неможливо привезти одразу для всіх українців – Шмигаль

Препарат для вакцинування від коронавірусу неможливо привезти одразу для всіх українців – Шмигаль