Пожежа в лікарні Запоріжжя
Пожежа в лікарні Запоріжжя Фото прес-служби ОГПУ

В Запоріжжі затримали відповідального за пожежну безпеку лікарні, поліція не виключає підпалу

Читайте по-русски
Після спільних із ДСНС експертиз поліція встановить причини трагедії

Після пожежі, що сталася в реанімації Запорізької обласної інфекційної лікарні, правоохоронці затримали працівника цього закладу, відповідального за протипожежну безпеку. Наразі розглядають кілька версій трагедії, однією з яких є підпал. Про це повідомили в Офісі генпрокурора і поліції Запорізької області.

"Наразі службову особу, відповідальну за техногенний та протипожежний стан Обласної інфекційної клінічної лікарні, затримано в порядку ст. 208 КПК України", – повідомили в ГПУ.

Запорізька обласна прокуратура здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні, розпочатому за фактом порушення вимог пожежної безпеки та правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою, що спричинило загибель людей (ч. 2 ст. 270, ч. 2 ст. 272 ККУ).

Як зазначили в ГПУ, згідно з результатами експертиз, смерть чотирьох людей настала внаслідок шоку, викликаного термічними опіками від полум'я, ще двоє постраждалих з опіками та отруєнням продуктами горіння зараз перебувають у лікарні.

Правоохоронці повідомили, що під час досудового розслідування, оглядів місця події та обшуків були виявлені порушення вимог протипожежної безпеки в діяльності лікарні.

Слідство відпрацьовує низку версій виникнення загоряння, зокрема – використання медичного обладнання без наявності відповідних дозволів, з порушенням встановлених правил, що призвело до витоку кисню через систему штучної вентиляції легень з подальшим його критичним накопиченням у приміщенні палати та вибухом з виникненням пожежі.

"Також у ході слідства буде надано оцінку діяльності органів, уповноважених на здійснення контролю у сфері безпеки виробництва", – зазначили в прокуратурі.

У поліції Запорізької області, яка проводить досудове розслідування справи, повідомили, що не відкидають версію підпалу.

"Слідством розглядаються кілька версій причини пожежі, серед яких можливі порушення пожежної безпеки, техніки безпеки під час роботи з обладнанням, а також несправність медичного обладнання. Не виключається і версія підпалу", – зазначили правоохоронці.

Згідно з повідомленням, наразі призначені експертизи, за результатами яких поліція спільно з ДСНС встановить причини трагедії.

Нагадаємо, в ніч на 4 лютого в обласній інфекційній лікарні в Запоріжжі сталася пожежа, в якій загинули четверо людей.

Попередній матеріал
Нардеп від "Слуги народу" вже вдруге "виграв у лотерею" мільйони гривень
Наступний матеріал
У Верховному Суді оскаржили блокування "112", NewsOne та ZIK
Loading...