В Україні вшановують пам`ять лідера НРУ В. Чорновола [репортаж, відео]

  Сьогодні в Україні вшановують пам`ять лідера Народного руху, політв`язня і правозахисника В`ячеслава Чорновола. Життя політика обірвалося 12 років тому на п`ятому кілометрі траси Бориспіль-Золотоноша. Друзі і родичі Чорновола увесь цей час були переконані - аварію підлаштували, щоб знищити відомого політика. Але через 12 років у них залишається все менше надії, що злочин таки розкриють.

  Наталія Жижко, 5 канал: "25 березня 1999 року на цьому місті сталася аварія, яку поспішили назвати дорожньо-транспортною пригодою, і закрити справу. Розслідуівання кілька разів поновлювали. І сьогодні, через 12 років після трагедії, обставини загибелі В`ячеслава Чорновола не з`ясовані. Але все частіше говорять про сплановане вбивство".

  Одним із перших до козацького хреста, встановленого на місці аварії, приїжджає Тарас Чорновіл. Він уникає масового вшанування пам`яті свого батька і такі хвилини хоче переживати на самоті.

  Тарас Чорновіл, син В`ячеслава Чорновола: "Для мене це принципово. Я намагаюся у такі дні завжди бути сам. Сьогодні хотів приїхати, поки нікого не було. Не вдалося. Але я намагаюся бути сам".

  Тарас Чорновіл без ентузіазму сприйняв той факт, що справу тепер буде дорозслідувати міліція. Вважає - в прокуратури більше можливостей довести справу до кінця. Утім, свій дозвіл на ексгумацію тіла Чорновола все таки дав.

  Тарас Чорнорвіл, син В`ячеслава Чорновола: "У 2010 році було дуже серйозна активізація цієї справи. Не хочу говорити про деталі, але знайшли дуже серйохні висновки і справі Павлова. Але після того  -  знову спад і після осені справа знову почала припадати пилом".

  Дав свій дозвіл на ексгумацію й інший син Чорновола - Андрій. А от  сестра та дружина політика на це не погоджуються. 

  Атена Пашко, вдова В`ячеслава Чорновола: "Ми знаємо, що його вбили. Впевнені навіть. А витягати з могили і турбувати кістки - це занадто. Нічого не буде з того. Подивляться і закопають назад".

  Прямо від Генерального прокурора на могилу Чорновола приїхав теперішній чільник Руху Борис Тарасюк. Деталі розмови з Віктором Пшонкою він не оприлюднив, але назвав її обнадійливою. 

  Борис Тарасюк, голова НРУ: "В результаті зустрічі є обережна надія, що цього року справу буде завершено".

  Колишній міліціонер Микола Степаненко, який написав  три томи про загибель В`ячеслава Чорновола, уважно стежить за розслідуванням  і оптимізму рухівських керівників не поділяє.

  Микола Степаненко: "Знайшли декілька свідків, які слідкували за Чорноволом у Кіровограді, знайшли свідків, що репетиція проводилася. Бачили, як КАМАЗ тут крутився. Третє - ексгумація і експертиза Павлова. Але радуватися особливо немає чим, тому цю експертизу спаплюжили, провели не так, як слід".

  Щоби справа рухалася швидше, необхідно допитати нових свідків, вважає Тарас Чорновіл. Такими він вважає колишніх керівників силових відомств та колишнього Президента Леоніда Кучму.

  Наталія Жижко, Ірина Герасимова, 5 канал


  Попередній матеріал
  Єгипет знову запрошує українських туристів
  Наступний матеріал
  Рятувальники готуються до весняного водопілля [репортаж, відео]
  Теги:
  Loading...