Рятувальники готуються до весняного водопілля [репортаж, відео]

  Затонулі човни та людей у столичних озерах виловлювали еменесники. Щоправда, ситуацію змоделювали. Так рятівники готуються до весняного водопілля. На одному з київських озер влаштували тренувальні операції з порятунку під час повеней та льодоходу. Метеорологи значного підвищення рівня води в українських річках та озерах цьогоріч не очікують.

  Поки на березі моделюють ситуацію, рятувальники біля води в повній готовності. Як діяти - зметикували одразу.

  Валерій Моленко, командир відділення Київської  служби порятунку: "Под`їхали, забрали, прибуксірували. А тут тут уже чи наш доктор оказує помощ пострадалому, чи оказує скора помощ, єслі вона під`їхала".

  Із завданням упоралися на відмінно, і за лічені хвилини. А все тому, що біда - вигадана, каже рятувальник зі стажем. І додає - під час справжнього весняного водопілля доводиться нелегко.

  Андрій Цицельський, рятувальник: "Ситуации вобще разные бывают на воде спасения, поэтому каждая ситуация просто нестандартная, нету никакого определённого шаблона, по каторому можно действовать".

  Рятувати довелось не лише людей. у інсценізованому весняному льодоході затонув човен. Водолази-пірнають на допомогу. Температура води - плюс чотири. Рятувальники поспішають відігрітися.

  Олександр Остапов, водолаз-рятувальник: "Вода холодна, пункт обігріву, палаточка, електростанція, там тепленько, зараз обігріємся".

  Керівники підлеглих не шкодують. Кажуть: треба відшліфовувати рятувальну майстерність.

  Віталій Пшеничний, начальник ГУ МНС КМДА: "Якшо рятувальники не будуть тренуватися, то вони не будуть готові на сто відсотків до виконання поставлених завдань".

  Поки столичні водолази удосконалюють майстерність, метеорологи заспокоюють.

  Микола Кульбіда, начальник Українського гідрометеорологічного центру: "Реальна ситуація ми чекаємо зовсім іншої. Тобто в нинішньому році водопілля на Дніпрі міста Києва пройде достатньо спокійно. Максимальний рівень, який ми чекаємо, він підніметься ще менш ніж на два метри від поточного рівня".

  Утім застерігають - Волинську та Рівненську Області все ж трохи підтопить. Повені там прогнозують наприкінці квітня.

  Інна Неродик, Віктор Сніжко, 5 канал


  Попередній матеріал
  В Україні вшановують пам`ять лідера НРУ В. Чорновола [репортаж, відео]
  Наступний матеріал
  У Сирії розстріляли демонстрацію - десятки загиблих
  Теги: