5 канал

В Україну повернулась пожежна авіація ДСНС, що відважно гасила лісові пожежі в Ізраїлі

Приборкувати вогонь в Ізраїлі допомагали рятувальники з 10 країн світу

До України прилетіла пожежна авіація ДСНС, яка допомагала ліквідовувати масштабні пожежі в Ізраїлі. Про це повідомляє "5 канал".

Як відомо, два українські літаки АН-32 прибули до Держави Ізраїль ще минулої п’ятниці. Боролися з вогнем у гірських районах, де палало найдужче. Їх не відпускали додому, навіть коли займання були локалізовані. Ізраїльська влада просила залишитися ще на трохи, про всяк випадок, для патрулювання територій.

Сьогодні, 30 листопада, рятувальники приземлилися в аеропорту "Київ" і розповіли, що було складно, але з усіма завданнями вони впоралися. Як доказ – подячні сертифікати від уряду Ізраїлю.

"Складно було, звісно, складно. Масштабні пожежі, займання. Вилітаєш – не знаєш, куди, де, що. Інформатор був – у повітрі висів вертоліт, давав вказівки з повітря. Тобто район був визначений певний, там було п'ять районів – кожен працював у своєму. Було дуже багато техніки, дуже багато держав брало участь, тому вдалося загасити цю пожежу найшвидше", – розповідає начальник Управління авіації та авіаційного пошуку ДСНС України Ігор Рунаєв.

"Завдання керівництва держави виконані нашими авіаторами в повному обсязі і на високому професійному рівні. Не всі екіпажі, не з усіх країн мали достатню кваліфікацію для виконання завдань саме в гірській місцевості і тому це завдання виконували наші авіатори", – заявив заступник голови ДСНС Олег Мальчуцький.

Нагадаємо, наймасштабніші за останні 6 років пожежі вирували в Ізраїлі впродовж п'яти днів, починаючи від 22 листопада. Ізраїльська поліція стверджує, що лісові масиви під містом Хайфа підпалили навмисно. 35 підозрюваних затримані – більшість із них палестинці. Збиток від займання оцінили в 120 мільйонів євро. Допомагали приборкувати вогонь 10 країн світу.

Нагадаємо, 26 листопада українські літаки АН-32 почали гасити масштабні пожежі в Ізраїлі.

Попередній матеріал
СММ ОБСЄ констатує збільшення вибухів на Донбасі уп'ятеро – звіт
Наступний матеріал
Спецслужби РФ заявили про затримання "бійців-дезертирів" у Ростовській області: що відповіла Україна

Пожежна авіація скинула 16 тонн води у гірських районах Ізраїлю – ДСНС

Пожежі в Ізраїлі: Українські літаки мають повернутися додому 28 листопада - посол

Українські літаки АН-32 почали гасити масштабні пожежі в Ізраїлі

В Ізраїлі за підозрою в підпалі у Хайфі та околицях затримано щонайменше 35 осіб – ЗМІ