Facebook Аваков

Пожежі в Ізраїлі: Українські літаки мають повернутися додому 28 листопада - посол

Станом на вечір суботи фактично жодної пожежі в Ізраїлі вже не було – посол

Українські літаки, які допомагали гасити масштабні пожежі в Ізраїлі, вже у понеділок, 28 листопада, мають вилетіти додому. Про це "5 каналу" повідомив посол України в Ізраїлі Геннадій Надоленко. За його інформацією, у неділю зранку ще були невеликі спалахи, але їх вдалося оперативно локалізувати і ліквідувати.

"Вчора станом на вечір фактично вже не було жодної пожежі в Ізраїлі, але сьогодні ізраїльська влада попросила наших пожежників залишитися і ще на деякий час, на всякий випадок, для того щоб якщо щось відбудеться, то щоб вони могли дуже оперативно загасити пожежу. Тому на сьогодні вони ще знаходяться на бойовому чергуванні. Я думаю, завтра ввечері, можливо, післязавтра вранці будуть повертатися додому", - сказав він.

Державна служба з надзвичайних ситуацій України звітує: упродовж суботи два пожежні літаки АН-32 працювали разом із турецькою авіацією в гірських районах Ізраїлю, поблизу міста Хайфи, і скинули 32 тонни води. Також українські рятувальники проводять повітряну розвідку і патрулювання інших ізраїльських територій. Попередньо виліт до України через Стамбул запланований на вечір понеділка.

Як відомо, в ізраїльській Хайфі вирують потужні лісові пожежі. Влада відселила жителів 12 районів - це понад 60 тисяч людей. Місцеві ЗМІ зазначають, що ця евакуація була найбільшою з часів ракетного обстрілу під час Другої ліванської війни у 2006 році.

Напередодні до Хайфи вилетіли два українські літаки АН-32П, щоби допомогти у гасінні пожежі. Це спеціальні судна, призначені для гасіння лісових пожеж. Вони можуть перевозити 8 тонн води. Переліт тривав шість з половиною годин.

Попередній матеріал
Поліція встановила причину нічної пожежі у Львові
Наступний матеріал
Президент Єврокомісії не бачить аргументів для скасування санкцій проти Росії

Українські літаки АН-32 почали гасити масштабні пожежі в Ізраїлі

Україна надасть гуманітарну допомогу Ізраїлю

Порошенко доручив направити в Ізраїль два літака Ан-32