випробування дронів
випробування дронів 5 канал

В Україні виробляють власні дрони-камікадзе, нищити окупантів скоро можна буде на відстані

Читайте по-русски
Спецпризначенці наголошують, що такий дрон має кілька переваг, якщо є всі деталі, його можна зібрати будь-де за 4 години

Поява українських дронів-камікадзе на полі бою з окупантами – не за горами. Вони дають змогу вражати ворога на відстані від 10 до 20 кілометрів, а це, у свою чергу, збереже життя нашим військовим. Один із підрозділів Сил спеціальних операцій від осені працював над власною розробкою літальних апаратів, а зараз уже проводить випробування. На одному з них побувала наша журналістка Софія Норенко. То як усе відбувається? Скільки коштує один такий дрон? І коли їх очікувати на передовій – у матеріалі журналістів "5 каналу". 

"Ми робимо ударні системи, ми робимо ці дрони-камікадзе для того, щоб змінити хід війни, щоб ми могли знищити нашого ворога", – зазначає боєць тактичної групи ССО "Ірпінь" Олексій "Танцор".

Тактична група Сил спеціальних операцій "Ірпінь", яка зараз воює в одній із найгарячіших точок фронту, ще восени розпочала розробку власних ударних дронів. Тоді вони активно шукали спонсорів для виготовлення перших моделей, і їм це вдалося. 

Зараз виробництво цих ударних дронів на етапі випробувань. Їх тестують на дальність та влучність, а потім відправляють на доопрацювання.

Для того, щоб усе відпрацювати, на полігоні ставлять умовну ціль і спостерігають, чи вдасться дрону влучити по ній. 

Спецпризначенці наголошують – такий дрон має кілька переваг, якщо є всі деталі, його можна зібрати будь-де за 4 години. Також управління ним буде просте, тому військові зможуть швидко опанувати керування. 

"У нас є різні рішення для різного корисного навантаження, один дрон летить на 10 кілометрів – це одне корисне навантаження, інший на 20 кілометрів – це інше корисне навантаження. Ми перевіряємо зв'язок, обираємо найкраще, що в нас є, працюємо над тим, щоби цей зв'язок захистити, і в нас уже є рішення, також ми працюємо над штучним інтелектом, який буде захоплювати ціль", – розповідає боєць тактичної групи ССО "Ірпінь" Олексій "Танцор".

Коштувати такий дрон може від півтори до дев'яти тисяч доларів. Проте бійці хочуть здешевити вартість. Задля цього планують знайти партерів, які постачали б деталі за мінімальними цінами. 

"У нас планується виїзна кампанія за кордон, будемо шукати там партнерів. Основне питання для виробництва дронів – це електроніка, яка є основним продуктом для вдалого запуску, тому в нас є низка партнерів, до яких ми хочемо їхати презентувати проєкт і залучатися підтримкою і, відповідно, пошук інвесторів, які профінансують ці системи", – зазначає боєць тактичної групи ССО "Ірпінь" Олексій "Танцор".

До поїздки планують завершити перший етап випробувань. Крім презентації самих літальних апаратів, під час кампанії буде ще одна місія. 

"Є проєкт, який полягає в тому, що зруйновані міста, де була російська армія, де вони знищували інфраструктуру, це все було відзнято митцями буквально за 3 дні, як вийшли російські війська. Ми хочемо передати всьому світу об'ємну картинку 360 VR про те, що відбулося на цьому місці", – каже боєць тактичної групи ССО "Ірпінь" Олексій "Танцор".

За словами Олексія, якщо поїздка буде вдалою, то вже за 3-4 місяці перші дрони-камікадзе вирушать на передову. Це дасть значну перевагу нашим захисникам та захисницям у наступі на ворога та допоможе вберегти їхні життя, бо ж нищити окупантів можна буде на відстані. 

Софія Норенко. Ганка Кудрявцева, "5 канал"

Читайте також: Очі захисників: українські військові збирають собі на дрона

Нагадаємо, "5 канал" закупив і передав військовим вже 83 рації. Станом на зараз ми маємо запити ще на 53 рації.

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Попередній матеріал
"Ворог любить символізм": є ймовірність нового російського наступу на південному сході – Резніков
Наступний матеріал
Євротур Зеленського, репортаж з Бахмуту та великий наступ чи великий блеф – "Час новин: підсумки"
Loading...
Очі захисників: українські військові збирають собі на дрона

Очі захисників: українські військові збирають собі на дрона

У Латвії сталася пожежа на заводі з виробництва дронів Edge Autonomy

У Латвії сталася пожежа на заводі з виробництва дронів Edge Autonomy

Безпілотники, рації, приціли звільняються від ПДВ та мита – Гончаренко

Безпілотники, рації, приціли звільняються від ПДВ та мита – Гончаренко

Вибуховий подарунок ворогам: як група інженерів та ІТ-фахівців у Черкасах збирають "залізних пташок" для ЗСУ

Вибуховий подарунок ворогам: як група інженерів та ІТ-фахівців у Черкасах збирають "залізних пташок" для ЗСУ

росія домовилася з Іраном про будівництво заводу дронів на своїй території – WSJ

росія домовилася з Іраном про будівництво заводу дронів на своїй території – WSJ

Атака по Ірану: які наслідки, реакції і хто за цим стоїть – сюжет

Атака по Ірану: які наслідки, реакції і хто за цим стоїть – сюжет