В Україні відзначають Новий рік за Східним календарем

  Новий рік за Східним календарем відзначають і в Україні, де навчається чимало студентів з Китаю. Крім того, до східної традиції долучилися і прості українці.

  Чотири роки тому Чао Янь приїхав навчатися з Китаю до України. Відтоді хлопець святкує два Нових роки - український - з шампанським та олів’є, та китайський - з пельменями та качкою по-пекінськи.

  Чао Янь, студент з Китаю: "Очень жаль что в Украине нету такого пышного китайского праздника. Нету фонариков, питарды. Мне очень грустно, домой хочеться".

  Зустрічають новий  - 4710 рік за Східним календарем - і деякі українці. Зокрема - ці слухачі курсів китайської мови. Спершу водяного дракона  задобрють чаєм.

  А от щоби дракон був не просто добрим, а й бажання здійснював, слід розвісити його зображення у приміщенні та подумки нагодувати.

  Світлана Артамонова, вивчає китайську мову: "Нужно мысленно провести прошлый год кролика и встерчаем дракона. Проважаем его на кухню, открываем холодильник и угощаем как бы его. До этого нужно положить монетки повязаные красной ленточкой в красном мешочке и положить в холодильник и пока Дракон ест, вы должны загадывать все свои желания и они обязательно сбудутся".

  Святкувати рік Дракона сходознавці радять гучно та пишно. Сміх та феєрверки, мовляв, відлякують нечисту силу, а червоний, блакитний та жовтий одяг - притягує удачу. Частувати символ 2012-го найкраще мандаринами, солодощами, м’ясом та рисом. А от дарувати у Новий рік варто лише гроші.

  Ганна Бояріна, викладач китайської мови: "Красный конверт, который называется хум-бао  - это дейстивтельно конверт красного цвета в который вкладывается денежка и ребенку это дарится в качестве подарка. между собой взрослые тоже могут дарить именно  хум-бао - это основной подарок".

  Містичність і спонтанність рішень несе рік чорного водяного дракона. Експерти з фен-шуй переконують, у 2012-му варто чекати на водні катаклізми та сенсаційні наукові відкриття. А ще - на кар`єрний зліт.

  Вікторія Хилинич, експерт з  фен-шуй: "Дракон вообще ставится рядом с водным объектом, это всегда хорошо. У дракона должна быть своя жемчужина, тогда он будет счастлив и не будет приносить несчастья. Правящая звезда года будет шестерка. шестерка это очень жесткая звезда которая помагает в бизнесе но не дарит терпения в отношениях".

  Найбільш сприятливим рік Дракона за прогнозами пані Вікторії буде для тих, хто народився у рік свині, бика, півня та змії. А от дракону та собаці у новому році варто приберегти фінанси та бути обачними. У їхнє життя водяний принесе чимало змін.

  Ксенія Дворнікова, Олексій Тищенко, Андрій Верстюк, 5 канал

  Попередній матеріал
  До 12-ти зросла кількість жертв аварії лайнера "Коста Конкордія"
  Наступний матеріал
  День Соборності: у Львові створили кількакілометровий живий ланцюг
  Теги: