Лікарня
Лікарня Фото КМДА

В Україні відбувся перший етап досліджень лікування коронавірусу стовбуровими клітинами

  Читайте по-русски
  Проєкт дістав підтримку Національного фонду досліджень

  В Україні відбувся перший етап клінічних досліджень лікування важкого ускладнення коронавірусу, а саме – "цитокінового шторму", повідомили в Інституті молекулярної біології і генетики у Facebook.

  Зазначається, що в дослідженні взяли участь дві групи людей: 15 пацієнтів із пневмонією COVID-19, які лікувалися відповідно до затвердженого протоколу МОЗ (контрольна група), та 13 осіб віком від 36 до 73 років з двобічною пневмонією і тяжким перебігом хвороби, яких лікували шляхом трансплантації кріоконсервованих алогенних мезенхімальних стовбурових клітин (експериментальна група пацієнтів).

  Мезенхімальні стовбурові клітини вводили тричі внутрішньовенно в дозі 1 млн клітин на 1 кг ваги пацієнта. Під час "цитокінового шторму" активовані SARS-CoV-2 імунні клітини в надлишку виділяють біологічно активні речовини, тим самим викликаючи патологічне запалення не лише в тканинах легенів, а й в інших органах. Проникність судин підвищується, що згодом сприяє розвитку фіброзу легень.

  За результатами досліджень, на другий тиждень після введення стовбурових клітин повністю відновилися легені в чотирьох з 13 пацієнтів, на 24-й тиждень у пацієнтів за результатами КТ спостерігалася позитивна динаміка відновлення легенів, лише один пацієнт має ознаки фіброзування в одній долі однієї легені; у контрольній групі з 15 пацієнтів, які не отримували клітинної терапії, померла одна особа, ще в 7 – виникли прояви фіброзування легенів на 8-й тиждень захворювання.

  "Ці дані дозволяють стверджувати, що на сьогодні застосування мезенхімальних стовбурових клітин є перспективним методом боротьби з фіброзним переродженням тканини легень унаслідок пневмонії, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2", – заявив старший науковий співробітник Інституту молекулярної біології й генетики НАН Володимир Шаблій.

  Нагадаємо, у Міністерстві охорони здоров'я пояснили, чому в Україні почастішали тяжкі форми коронавірусу.

   

  Попередній матеріал
  УЗ домовилася з "Укравтодором": Дарницький міст у Києві обіцяють добудувати вже у 2021 році
  Наступний матеріал
  У Білорусі засудили лікаря й журналістку, які повідомили про відсутність алкоголю в крові вбитого силовиками активіста
  Loading...

  У МОЗ пояснили, чому почастішали важкі форми коронавірусу

  "Або вакцинуйтеся, або готуйте кошти для лікування": голова Миколаєва закликає робити щеплення

  Президентське ню: на що готова влада задля популяризації вакцинації – "Велика політика"

  В Україні розширилася "червона" зона – у яких областях, на скільки та як посилили карантин

  За минулу добу в Україні захворіли на коронавірус понад 7 тисяч людей

  На півночі Італії вчені виявили "нігерійський" штам коронавірусу