Національна поліція відпрацювала 60% об’єктів, щодо яких надійшли анонімні повідомлення про замінування. Жодне з цих повідомлень не підтвердилося, перевірки на інших об'єктах тривають.
З 12:40 по всій Україні на електронні адреси державних установ, місцевого самоврядування та інших об'єктів надходять листи про замінування. Точну кількість таких повідомлень поки що встановити неможливо, позаяк їх продовжують фіксувати. На цей момент перевірено половину з них – усі вони виявилися фальшивими.

Нацполіція нагадала, що такі повідомлення є частиною гібридної війни, метою якої є створення масової паніки, виснаження ресурсів державних і правоохоронних органів та відволікання уваги від важливих завдань. Особливу небезпеку становлять фальшиві загрози для об'єктів критичної інфраструктури, навчальних закладів та державних установ.

З метою ефективного реагування на масові повідомлення про мінування у 2022 році Нацполіція розробила та затвердила спеціальний алгоритм дій. Він передбачає активне залучення підрозділів кіберполіції та посилення оперативної роботи під час таких ситуацій.

Нацполіція закликає громадян негайно покидати будівлі в разі отримання інформації про мінування та нагадує, що за завідомо неправдиве повідомлення про загрозу передбачено покарання – до восьми років позбавлення волі (ст. 259 ККУ).
Раніше повідомлялось, що поліція проводить активні перевірки анонімних повідомлень про замінування.
Дивіться також:
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.