5.ua

В Україні провели традиційний радіо-диктант до Дня писемності та мови [відео]

   Такими рядками розпочався цьогорічний всеукраїнський радіодиктант Єдності. З цієї студії мовознавець Олександр Авраменко читає текст. Кілька тисяч українців пишуть перед радіоприймачами.

  Перед камерами писати диктант наважилися з десяток українців. Серед них - письменники, співаки, журналісти та священик. Речник УПЦ Григорій Коваленко хвилювання не приховує. Адже навчався в російській школі, а диктантів не писав уже з чверть століття

  Григорій Коваленко, речник УПЦ: «Часу готуватися не було. Мені просто для себе дійсно цікаво, я трошки хвилююся перед цим диктантом, тому що вже більше 25 років я не писав диктантів. Сподіваюся, що не так багато буде помилок».

  Цьогоріч диктант присвятили українському винахіднику телебачення Грінченку. Автор тексту, каже, здебільшого пропускають коми, двокрапки та тире. Тож їх у диктант намагається вмістити якомога більше.

  Авраменко, автор диктанту: «Я брав кілька джерел, компонував і ускладнював синтаксичні конструкції, щоб були вставні слова, скажімо двокрапка, тире, різні розділові знаки. Всі вони за правилами шкільними, однак нагромадження їх неабияке у цьому тексті».

  Опісля закінчення диктанту - на перевірку. Першими йдуть журналісти, далі - письменники

  Письменник Любко Дереш отримав 11, себто «5». Хоча, у школі мав з українською мовою проблеми. Та й нині, зізнається, літредакторам доводиться добряче попітніти над пунктуацією його романів. Сьогодні пропустив знак оклику.

  Любко Дереш, письменник: «Повністю задоволений, я думав, що нароблю багато помилок, але все ж таки текст був доволі простий. В мене була катастрофа з українською мовою. до тих пір поки я не почав писати сам. тоді вже мені з явилася причина для чого вчити українську мову. До цього вона була набором якихось сухих правил».

  А от Григорій Коваленко отримав десятку.

  Григорій Коваленко, речник УПЦ: «Не поставив знак оклику, а крапку, там треба було підсилити емоцію. і замість двокрапки поставив тире. Скажімо так, я носій авторської орфографії і пунктуації».

  Радіослухачі ж роботи на перевірку надсилатимуть листи поштою. Щоправда, роблять це далеко не всі, хто пише диктант. Торік свої роботи надіслали 17 тисяч українців. Вищого балу - дванадцяток серед них отримали лише троє.

  Євгенія Подобна, Іван Наконечний, «5 канал».

  Попередній матеріал
  Без опалення та гарячої води нині досі лишається близько 200 столичних будинків
  Наступний матеріал
  Політичний підсумок понеділка в Україні [відео]
  Теги:
  Loading...