В Україні можливо подорожчає оковита (РЕПОРТАЖ)

  Лікеро-горілчані вироби можуть подорожчати. Міністерство економіки пропонує встановити мінімальні ціни на алкогольну продукцію. Горілка - від 14 гривень, коньяк - від 25-ти. У такий спосіб урядовці планують усунути з ринку неякісні напої. Втім, дрібні виробники стверджують - в такий спосіб їх хочуть викинути з бізнесу.
  Із неякісною оковитою пан В’ячеслав на власному досвіді не стикався, мовляв Бог уберіг. А ось на інших надивився, каже лікар за фахом. Тому за підвищення мінімальних цін на горілку обома руками.

  В`ячеслав Кравчук, покупець: "Любой дешевый напиток несет отрицательную функцию. Он позволяет людям спиваться. Дорогой напиток пьющие люди покупать не будут. А дешевая водка – стимулятор алкоголизма".

  Мінімум 14 гривень - за півлітри горілки та 25 гривень - за коньяк. Незабаром такі ціни можуть стати мінімальними. Рішення прибрати з полиць дешеву горілку Міністерство економіки пояснює просто: з більш дорогої сорокоградусної виробники повинні нарешті почати платити податки, а люди - зможуть відмовитися від неякісної продукції, яка в ціні порівняється з відомими брендами і стануть пити справжню горілку. Але заспокоюють - імовірне здорожчення зачепить лише недорогі напої.  

  Мінекономіки вже заручилося підтримкою лідерів вітчизняного алкогольного ринку.  Разом підраховували мінімальну ціну.

  Роман Вашколуп, директор з виробництва алкогольної продукції: "Продукция, которая легальна, где оплачены акцизные сборы, НДС, меньше 14 грн. стоить не может. С 1-го августа вводится новая акцизная марка- это удар по теневому сектору. Если будет введены еще и минимальные цены на алкоголь – это будет еще один удар по водке, с которой не уплачены налоги".

  Однак, постраждають не тільки підпільні виробники, а й ті, що працюють на ринку дешевої горілки, сплачуючи усі податки. Кажуть – у такий спосіб більш потужні компанії намагаються монополізувати ринок і позбутися дрібних конкурентів. Переконують - зрівнялівка ціни за рахунок підвищення - не виправдана. Бо за їхніми технологіями - таки можна робити і дешеву, і якісну горілку.

  Олександр Петруленков, експерт алкогольного ринку: "Из чего состоит себестоимость водки: главное - это акцизный сбор, который составляет 4 грн 30 коп, акцизная марка – 60 коп, спирт – 1,5 – 1,3. Все остальное – технологии. Поэтому говорить, что вся водка дешевле 14 грн - подделка – это неправда. Манипуляцуия".

  Експерти ринку пояснюють - лідери продажів горілки витрачають цілий капітал на просування бренду. Виготовлення ексклюзивної упаковки, проведення  рекламних кампаній - в результаті за це також платить споживач. Дрібні ж виробники намагаються витрачати менше на розкрутку, і заробляють на обсягах. Тому і ціни на продукцію в них значно нижчі.  
  Довести урядовцям, що "дешевше – не означає гірше", в малих компаній залишається ще час. Якщо Мінекономіки встигне узгодити зміни з державними підприємствами та Міністерством юстиці, - цінники на полицях з дешевим спиртним змінять вже за місяць.

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (10.8Мб)
  Попередній матеріал
  У Києві відкрилася виставка "Православна ікона Росії, України, Білорусі" (РЕПОРТАЖ)
  Наступний матеріал
  Літак австралійської авіакомпанії вдруге за 4 дні здійснив аварійну посадку
  Теги:
  Loading...