Спека
Спека pixabay.com

В Україні 2019 рік став найтеплішим за всю історію спостережень

  Читайте по-русски
  Також цього року було мало опадів, що вплинуло на зменшення водності річок та озер

  2019 рік – найтепліший в історії України за весь період спостережень з 1881-го. Цьорічна середня температура повітря в Києві сягнула 10,6°С, що на 2,9°С вище за норму, яка становить 7,7°С, повідомляється на сайті Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського.

  "Ще ніколи не було, щоб теплішими за норму виявилися всі 12 місяців. Особливо теплим, навіть найтеплішим за весь період спостережень був червень, середня температура якого сягнула 23,6°С. Ще жодного разу у грудні температура повітря в Києві не перевищувала 15°С. Але цього року 19 грудня вона сягнула 15,2°С", – йдеться у повідомленні.

  Протягом року температурні рекорди було побито більш як 30 разів, інколи на 2,0–2,5°С.

  З урахуванням значень цього року можна вважати, що середня температура повітря в Києві за останні 139 років зросла приблизно на 3°С, що значно більше, ніж на земній кулі. Нині температура повітря в Києві стала приблизно такою, якою була наприкінці XIX ст. в Одесі, а в Одесі стала такою, як колись була в Бухаресті.

  2019-й виявився доволі скупим на опади – їх випало лише три чверті норми. Це позначилося на річках, водність яких у більшій частині Європи зменшилася. Знизився і рівень в озерах. Для України, водні ресурси якої порівняно невеликі, це тривожний сигнал і стимул для водоощадних заходів.

  "Потрібен належний моніторинг. Необхідне сучасне обладнання, яке, на жаль, коштує недешево. Ці питання має вирішувати відповідний державний орган, який було створено ще в 1921 році. Але 2011-го Державну гідрометслужбу було ліквідовано, точніше, її понизили до рівня управління у складі Державної служби з надзвичайних ситуацій України. Тож нині в управління немає навіть власної печатки. Відповідно різко зменшилася здатність самостійно вирішувати нагальні питання. Наслідок – відставання від сусідніх країн Європейського Союзу, що дедалі зростає. Сподіваємося, що в новому році Державну гідрометслужбу буде відновлено, а якщо не в новому, то принаймні до 100-річчя її створення", – йдеться у повідомленні.

  Нагадуємо, прес-служба Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського повідомила, що у столиці України ніч на 24 грудня виявилася найтеплішою за 139 років спостережень.

  Попередній матеріал
  Те, за що боролися українці, йде прахом – Сенцов прокоментував обмін
  Наступний матеріал
  Обмін із "ЛНР": імена перших 25 звільнених з полону українців
  Loading...

  Синоптична ситуація погіршується: до України сунуть опади та похолодання

  Сухо і тепло, подекуди можливий сніг: прогноз погоди на 11 грудня

  Сухо, сонячно та вітряно: чого чекати від погоди 6 грудня

  "Укравтодор" попереджає водіїв про небезпеку: на дорогах можлива ожеледь

  Перший сніг випав у Києві: яка ситуація на дорогах – включення

  На Україну насуваються снігопади – які області "замете" найбільше