В селі на Житомирщині вп`яте відзначили День вулиці

  Наша вулиця - найкраща. Так стверджують мешканці селі Осівці, що на Житомирщині. І доводять це щорічним святом. Про дивовижну традицію - далі у сюжеті.

  Один раз на рік вулиця Червона оживає. Мешканці накривають столи з найрізноманітнішими наїдками, прикрашають ворота та готуються до конкурсів.

  Валентина Зецерковна, організатор свята: "Дружня наша вулиця, люблять її всі. Без нічких заперечень, без нічого, готуються. Без нагадувань, вони вже мене цілий рік запитують, коли це буде очередне наше свято".

  Уже вп`яте в Осівцях відзначають день вулиці. Щороку святкування має свою тематику. Вшановували хліб, сало та приймаків. Цьогоріч вітають найстаріший будинок. Йому уже 146 років.

  Антоніна Хвіль, мешканка старовинного будинку: "Ми не думали, що це воно комусь треба буде. Ну я казала, кажу, дівчата, не треба. Нашо це воно? Нє, нє, це така хата в нас тут на вулиці одна така хата. Ну, найхужа, мов".

  Мешканцям будинку вручили подарунки, заспівали пісень та подякували. Ця хата -  єдина на вулиці пережила війну. Всі її сусідки - післявоєнні. Таких тут близько сотні. Мало - каже старожителька Ольга. Колись на Червоній яблуку не було де упасти.

  Ольга Петриченко, місцева мешканка: "Людей було багато. Була хата на хаті була, отако хата та на переді, а та на заді, дуже, дуже багато було хат. Грязі було отак, по вуши, шо не можна було перейти".

  Сьогодні тут кипить життя та готуються українські страви.

  Найбільше святу радіє малеча. До цього дня вони готували вірші та пісні. Вся найважливіша робота, звісно, теж на них.

  Настя, місцева жителька: "Прикрашать ворота і робить страви з бабою. Там плакати вішали. Тато трошки помагав скотчем клєїти".

  День вулиці в Осівцях уже став народним святом. А 28 серпня осівчани втретє відзначатимуть іншу традицію -День села.  

  Володимир Габенець, голова Брусилівської районної ради: "Тільки об`єднання громади зробить Україну нашу могутньою, об`єднаною і сильною державою. Люди самі це зробили всято, це їхня ідея, їхня думка і вона відбулася".

  Після заходу сонця гуляння лише у розпалі. День вулиці Червоної тут звикли святкувати до ранку.

  Ольга Сас, Олексій Іванченков, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Мітинг проти неякісної води провели ативісти молодіжного руху Києва
  Наступний матеріал
  Британські міністри переривають відпустки і терміново повертаються у Лондон
  Теги: