Британські міністри переривають відпустки і терміново повертаються у Лондон

  Британські міністри - переривають відпустки і терміново повертаються у Лондон. Уже третій вечір поспіль у британській столиці масові протести, погроми і мародерства. (НАЖИВО?) За вихідні заарештовано понад півтори сотні порушників спокою. Під шквал критики потрапила поліція. Населення звинувачує правоохоронців у неспроможності навести лад у місті, яке за рік - приймає Олімпіаду.

  До другої хвилі заворушень у Лондоні - поліція підготувалася. Але й це - не допомогло уникнути погромів та мародерства. Із Тотенхема протести перекинулися й на інші райони міста. Міністр внутрішніх справ та віце-прем’єр королівства - перервали відпустки і терміново повернулися у Лондон, для урегулювання ситуації.

  Нік Клеґґ, віце-прем’єр міністр Сполученого Королівства: "Насильство, яке ми бачили минулої ночі, абсолютно не пов’язане із загибеллю містера Даґґана. Це був корисливий грабунок і агресія - нічого більшого і нічого меншого. І це - цілком неприйнятно. Постраждали люди, вони втратили свій бізнес, свої магазини і навіть помешкання. Чимало - були сильно перелякані. І наш уряд - стоїть пліч-о-пліч з тими, хто засуджує насильство".

  Не пов’язувати погроми з іменем загиблого Марка Даґґана просить і його родина. 29-ти річний мешканець Тоттенхема був застрелений поліцією, коли тікав від переслідування. Чоловіка звинувачували у торгівлі наркотиками. Перші протести, в ніч на суботу, спалахнули саме під час демонстрації людей, обурених діями правоохоронців. Але вже тоді очевидці протестів переконували - насправді вони обурені безробіттям, власним зубожінням і  бездіяльністю влади.  Крім цього, до погромів їх підбурювали провокатори.

  Шон Холл, брат убитого Марка Даґґана: "Я знаю, що люди розчаровані і злі. Але закликаю їх - втихомирити свій гнів. Прошу вас, не чиніть цього насильства наче в пам`ять про мого брата - він був хорошою людиною".

  Унаслідок заворушень понад тридцять людей - поранені. Більшість правоохоронці. Понад півтори сотні - заарештовані. Їх звинувачують у мародерстві, грабунках та порушенні громадського спокою. Район Тоттенхем, у якому почалася хвиля насильства - усього за кілька кілометрів від Олімпійського парку. Столицею Ігор Лондон стане за рік. То ж мешканці переймаються спроможністю поліції запобігти протестам під час грандіозної спортивної події. Заспокоює лондонців мер міста, Борис Джонстон. Він переконаний, що поліція - з усім упорається якнайкраще. Адже для правоохоронців це буде найбільша операція із дотримання безпеки від часу Другої світової.  

  Нонна Стефанова, "5 канал"

  Попередній матеріал
  В селі на Житомирщині вп`яте відзначили День вулиці
  Наступний матеріал
  Маленького кита врятували в Австралії
  Теги: