одеський вербувальний центр Військово-Морських сил ЗСУ
5 канал

В Одесі відкрили перший рекрутинговий центр ВМС України

У центрі добровольцям пропонують широкий вибір спеціальностей, серед можливих навіть водолази

В Одесі відкрили вербувальний центр. Він переймає на себе функції військкомату – там чекають на майбутніх захисників України, пропонують службу за контрактом на кораблях, у морській піхоті, авіації та береговій артилерії.

З перших хвилин роботи вербувального центру ВМС ЗСУ сюди завітали із десяток охочих стати до війська. Серед них і жінки. Вимоги до всіх однакові: треба бути фізично здоровим та пройти психологічний тест. Тим, хто відповідає критеріям, працівники центру допомагають збирати необхідні для служби документи. Кажуть, що це суттєво заощаджує час новобранців та розвантажує військкомати.

"Ті, хто пройшли тести, далі ми надаємо їм допомогу щодо оформлення документів, як швидше, щоб вони після цього отримали письмову згоду у ту чи іншу військову частину. Із цією письмовою згодою прибули до комісаріату, дооформили їх прийом на військову службу за контрактом", – коментує начальник управління персоналу штабу командування ВМС ЗСУ Олександр Шевченко.

Зазначається, що заробітна плата новобранців залежатиме від їхнього звання. Мінімальний оклад – 7 тисяч гривень отримує рядовий складу, офіцери матимуть до 12 тисяч. Майбутню спеціальність військові обирають самостійно.

"У нас на слуху лише, наприклад, морська піхота… Ну так, пересічний громадянин, який знає (про військову службу – 5.ua), а тут можливо реалізуватися, наприклад, і водолазам. Як от боротьба з підводними диверсантами, інженерні загони", – коментує перший заступник Андрій Тарасов.

Одеський вербувальний центр Військово-Морських сил ЗСУ став першим таким об'єктом в Україні. У майбутньому ще одне відділення планують відкрити у Миколаєві.

Дмитро Долматов, Сергій Іщенко, "5 канал"

Попередній матеріал
Низка країн підтримали виключення Росії з Олімпіади в Ріо
Наступний матеріал
Порошенко звільнив трьох суддів за порушення присяги

Богатирські ігри на Тернопільщині: стронгмени проти військових ЗСУ

"Вогняний грім 2016": Україна вперше бере участь у військових навчаннях країн НАТО у Литві

У Львові понад 1100 офіцерів-випускників склали військову присягу

У Запоріжжі близько 100 військовослужбовців НГУ склали присягу на вірність Україні