5.ua

В Одесі ховають загиблих та виявляють підозрілі подробиці трагічних подій

  Одеса ховає загиблих. За останніми даними, у сутичках 2-го травня там померли щонайменше 46 осіб. Саме стільки тіл доправили до судмедекспертів. Натепер вдалося встановити особу 38-ми жертв, ще вісім тіл залишаються невпізнаними. Міліція намагається з'ясувати долю трьох зниклих безвісти.


  Півсотні життів – по обидва боки барикад – забрали сутички 2-го травня. 35-річного Андрія Бірюкова підстрелили на розі вулиць Дерибасівської та Преображенської. Він став першою жертвою "кривавої п’ятниці". Куля потрапила на 10 см нижче ключиці та пробила праву легеню. Свідки кажуть: чоловік загинув миттєво, і нарікають – міліція ніяк не захистила учасників тоді іще мирної ходи.

  Поховали у вівторок і 17-річного Вадима Папуру. Студент-першокурсник і активіст Компартії – він загинув у будинку профспілок. Стрибнув із вікна, рятуючись від пожежі.

  Пам’ять усіх загиблих – незалежно від їхніх переконань – вшанували в Одесі автопробігом. Кілька десятків автомобілів під’їхали до Будинку профспілок, щоби покласти квіти – задля миру, а не з політичних уподобань.

  Під будівлею учасників акції зустріли кілька десятків розлючених людей – родичів загиблих і проросійських активістів. Усю провину за смерті у Будинку профспілок вони покладають на проукраїнських мітингарів.

  А слідство, тим часом, знайшло у будівлі підозрілі сліди. Це може свідчити про те, що окрім пожежі смерті людей могла викликати отрута.

  Версію правоохоронців озвучив народний депутат Петро Порошенко: "Розпочали стрільбу терористи, які були завезені з Придністров’я і Росії, по українській ході, так і заздалегідь заготовлені отруюючі речовини, які були розташовані в Будинку профспілок... Заздалегідь розроблений сценарій для того, щоб кількість жертв стала більшою".

  Розслідують і причетність одеської міліції до трагедії. Зокрема, повідомлення про те, що на очах у правоохоронців бойовикам, які напали на патріотичну ходу, автобусом підвозили зброю та битки. І можливу причетність до провокацій одного з колишніх керівників місцевої міліції. Його зафільмували під час спілкування з бойовиками.

  Поки що за трагедію 2-го травня посадами поплатилися начальник одеської міліції та троє його заступників. Більшість затриманих учасників заворушень відпустили наступного дня під тиском вулиці. Чотири десятки ймовірних винуватців встигли вивезти в інші області.

  Ксенія Новікова, 5 канал.
  Попередній матеріал
  "Секретне" засідання Верховної Ради - подробиці
  Наступний матеріал
  Верховна Рада ухвалила Закон про часткову мобілізацію в Україні