5.ua

Верховна Рада ухвалила Закон про часткову мобілізацію в Україні

  Верховна Рада ухвалила закон "Про затвердження указу президента України "Про часткову мобілізацію". Про це 6 травня повідомляється на сайті українського парламенту.


  Зокрема зазначено, що Законом затверджено указ "Про часткову мобілізацію".

  Згідно з текстом указу в.о. президента, часткова мобілізація проводиться на території Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Закарпатської, Запорізької, Івано-Франківської, Київської, Кіровоградської, Луганської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Харківської, Херсонської, Хмельницької, Черкаської, Чернівецької, Чернігівської областей та міста Києва.  Мобілізація проводиться впродовж 45 діб з дня набрання чинності указом.

  Призов військовозобов'язаних, у тому числі резервістів, і поставка транспортних засобів для забезпечення потреб Збройних сил України, Національної гвардії, Служби безпеки України, інших військових формувань здійснюватиметься в обсягах, визначених мобілізаційними планами з урахуванням резерву.

  "Місцеві органи виконавчої влади за участю органів місцевого самоврядування та із залученням підприємств, установ та організПодробнее...ацій усіх форм власності мають організувати і забезпечити в установленому порядку: своєчасне оповіщення і прибуття громадян, які призиваються на військову службу, прибуття техніки на збірні пункти та у військові частини; виділення тимчасово будівель, споруд, земельних ділянок, транспортних та інших матеріально-технічних засобів, надання послуг ЗСУ, Національній гвардії, іншим військовим формуванням України відповідно до мобілізаційних планів", - підкреслено у тексті указу "Про часткову мобілізацію", затвердженого Верховною Радою.

  Зазначено, що Кабінет міністрів України має забезпечити фінансування та вжити інших заходів, пов'язаних з оголошенням та проведенням часткової мобілізації. А Указ набирає чинності після його затвердження Верховною Радою.

  У пояснювальній записці до закону йдеться, що необхідність прийняття рішення про часткову мобілізацію зумовлена різким ускладненням внутрішньополітичної обстановки у південних і східних регіонах держави внаслідок подальшого втручання Російської Федерації у внутрішні справи України, зростанням соціальної напруги в державі.

  Як повідомлялось, 6 травня, після закритого засідання ВР голова парламентської фракції "Свобода" Олег Тягнибок повідомив, що в Україні продовжена мобілізація, а ті, хто прослужили 45 днів, будуть демобілізовані.

  Також, раніше у ВРУ із зали вигнали комуністів (за сепаратистську пропаганду).
  Попередній матеріал
  В Одесі ховають загиблих та виявляють підозрілі подробиці трагічних подій
  Наступний матеріал
  Міжнародна організація з протидії корупції відмовилася проводити засідання в Москві