5.ua

В Одесі через аномально теплий січень розквітли дерева [відео]

  Жасмин, жимолость, китайська пахуча калина - усі ці рослини розпустилися в одеському ботсаду. І хоча у себе на батьківщині, південно-східній Азії, вони розкриваються у цей період, для України таке раннє цвітіння є аномальним. Розпустилися також і рослини, притаманні півдню України. Науковці кажуть: причина явища - не лише у теплій зимі, а й в засушливому літі та теплій осені.

  Анастасія Голокоз, Науковий співробітник ботанічного саду ОНУ ім. Мечникова: "Пережив вот эту засуху и низкую температуру в сентябре, в октябре-ноябре, когда температура повысилась, когда стало достаточно влажно, очень многие растения в этом году, в том числе миндаль, смородина, акация и каштаны у нас часто цветут после сухого лета, а вот смородина и миндаль это такое редкое явление".

  Одесити, хоча й плутають мигдаль зі сливою, від душі милуються січневим цвітінням та вважають природну аномалію справжнім різдвяним дивом.

  Лариса, одеситка: "Есть сказка еще про 12 месяцев, когда подснежники расцветают, а здесь у нас дикая слива, это, по-моему, еще более замечательно, так что будем надяться, что весна будет ранняя, добрая и теплая".

  Утім, фахівці попереджають: чекати на весну ще зарано і квітучі гілки мигдалю навряд чи принесуть горіхи через морози, які вже скоро прогнозують в Україні, квіти загинуть.

  Володимир Немерцалов, Доцент кафедри ботаніки ОНУ ім. Мечникова: "Негативные температуры будут в конце января, в феврале как в прошлые годы, будут снегопады, скорее всего, и, соответственно, вот этот вот цикл не завершится, вот эти растения, можно сказать расцвели напрасно, обманутые вот этой вот теплой погодой, температурами весенними, они прервут в ближайшее время свой цикл".

  Утім, якщо аномально тепла погода протримається ще кілька тижнів, то квітами можуть вкритися ще й абрикоси, вишні та бузок - обіцяють науковці.

  Олена Мілова, Сергій Іщенко, Одеса, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Автомайданівець знайшов "жучок" у своєму авто [відео]
  Наступний матеріал
  МВС: Під час сутичок під Києво-Святошинським судом постраждали 20 працівників "Беркуту"