В Києві під час доброчинної акції для українських сиротинців зібрали 300 000 грн.

  Триста тисяч гривень для українських сиротинців зібрали під час доброчинної акції "Три мішечки від Святого Миколая". Протягом 25-ти днів на столичному Майдані Незалежності торгували різдвяним крамом.
  Гроші збирали на потреби сімом дитячим будинкам. Один із них - у місті Мізоч на Рівненщині - вже отримав допомогу. Митрополит Володимир особисто передав закладу 20 тисяч гривень на облаштування медпункту.

  Вихованець: "Ми склади складаємо, вчимося, пишемо. Скоромовки вивчаємо, віршики, пісеньки".

  Нині важко повірити, що два роки тому дев`ятирічна Надійка не вимовляла цілу низку звуків. Допомогли дівчинці у Мізоцькій школі-інтернаті. На навчання сюди йдуть і ті, хто просто гаркавить, і діти із тяжкими порушеннями мовлення.

  Валік Тарасюк: "Тут вчителі дуже добрі. Багато літератури, українська мова, вивчаємо все, то виправляємося. В мене були колись проблеми з вадами мовлення, не міг деякі букви вимовляти. Зараз навчився - добре".  

  Зараз в інтернаті - 190 учнів. Майже двадцятеро з них - діти, позбавлені батьківської опіки. Усі вихованці не лише вивчають грамоту, живуть у школі цілодобово. В окремому гуртожитку - із спальнями, кухнею та спортзалом. Бракує лише  медпункту. Міська лікарня усіх дітей прийняти не здатна: там лише 5 дитячих ліжок. А шкільний медичний кабінет десять років тому закрили через аварійний стан будівлі. Торік обласна рада Рівненщини на ремонт гроші знайшла. Утім, на закупівлю нового медичного обладнання - не вистачило. Старими приладами медики користуватися не ризикують.

  Катерина Мартинчук, медсестра мізоцької школи-інтернату: "Воно по роках вже не працювало. Це миші поперегризали всі ті трубки, провода. Цей тубус ми включали, але до нього не можна було доторкатись, бо він бив електрикою". 

  Щоби у цих стінах нарешті почали лікувати малюків, у Києві напередодні Дня Святого Миколая влаштували доброчинний ярмарок. У кількох десятках деревяних будиночків продавали різний крам. Гроші від продажу й мали піти на допомогу кільком сиротинцям.

  Жанна Шевченко, автор ідеї благодійного ярмарку: "Есть дети, которым на Николая обязательно под подушку что-то положат родители. А ведь много детей, которым некому под подушку положить подарок. И мы решили призвать киевлян, украинцев сделать доброе дело. Нам удалось собрать более 300 тысяч гривен".

  Передати сиротинцю гроші до Мізоча прийхав глава Української православної церкви - Митрополит  Володимир.

  Митрополит  Володимир: "Це акція потрібна, це вияв справжнього християнства, прояв турботи до тих, хто її не має".

  Він передав керівництву закладу сертифікат на 20 тисяч гривень. В інтернаті кажуть: на ці гроші повністю медкабінет не обладнати. Але найнеобхідніше - куплять.

  Катерина Мартинчук, медсестра мізоцької школи-інтернату: "Якщо зараз кушетка коштує тисячу триста одна... Допустім, на таке необхідне - тубус-кварц, парафінонагрівач, думаю вистачить". 

  Решту зібраних грошей мають розподілити ще між шістьма сиротинцями - Дніпропетровської, Черкаської, Кировоградської та Київської областей. В одному з інтернатів облаштують спортивний зал. Для інших обіцяють закупити комп`ютери та ліки.

  Марія Коренюк, Максим Петраков, 5 канал. 

  Попередній матеріал
  У Львові вшанували пам`ять студентів репресованих совєтами [відео]
  Наступний матеріал
  У столиці Тунісу відновились акції протесту і стрілянина
  Теги: