У столиці Тунісу відновились акції протесту і стрілянина

  У столиці Тунісу знову стрілянина. Цього разу у районі Лафайєт, що у центрі міста - повідомляє телеканал Аль-Арабія. Вітчизняне МЗС закликає українців не відвідувати цю країну.

  Нові демонстрації на вулицях столиці Тунісу. Кілька тисяч прихильників поваленого президента виступили проти змін, що відбулися у країні. Агресивно поводяться і противники Бена Алі, які теж влаштували мітинги. Щоби розігнати їх, поліції довелося використати водомети та сльозогінний газ. Люди вигукували гасла проти правлячої партії. Вони побоюються, що до влади знову прийде стара гвардія.

  Протестувальниця: "Ми не віримо цим злочинцям! Вони створювали свої закони, поки пили кров простих людей. Вони брехуни та вбивці. Ви можете довіряти брехунам? Тим, хто підтримував диктатора? Ми більше не хочемо бачити їх при владі".

  Утім, попри заворушення, нормальний ритм життя поступово відновлюється на вулицях столиці - Туніса. Сьогодні там відкрилися більшість продовольчих крамниць, з`явилися хліб і молоко, нестачу яких мешканці гостро відчували останніми днями.

  Протестувальник: "Запрацювали хлібні та овочеві магазини. Люди почали купувати необхідні харчі. У нас все добре. Усі ці заворушення - ніби хвороба, після якої слід одужати".  

  Нині влада в Тунісі належить екс-спікеру парламенту Фуеду Мебазі. Він має оголосити склад нового уряду, до якого, найімовірніше, не увійдуть прибічники поваленого президента. Новий уряд працюватиме під час підготовки до виборів глави держави. Представники ЄС уже пообіцяли допомогу в організації волевиявлення. 

  Майя Косьянчич, речник Верховного представника ЄС із зовнішньої політики: "Ми хочемо підтвердити свою солідарність із народом Тунісу. Ми висловлюємо співчуття рідним та близьким загиблих і віддаємо шану мужності людей у боротьбі за свої права. І пропонуємо свою допомогу в організації чесних і демократичних виборів. Ми також можемо виділити необхідні кошти, щоби сприяти економічному розвитку Тунісу та впровадженню необхідних реформ".

  Масові акції протесту розпочалися в Тунісі в середині грудня. Люди виступили проти безробіття, корупції та низького рівня життя. У сутичках із поліцією загинули, за різними даними, від 30 до 100 осіб. 14 січня президент залишив країну, та полетів до Саудівської Аравії. Тимчасова влада оголосила його поваленим. Зін ель-Абідін Бен Алі правив Тунісом із 1987 року. Після його втечі влада перейшла до прем`єр-міністра, а потому - до спікера парламенту.

  Олена Кричковська, 5 канал.

  Попередній матеріал
  В Києві під час доброчинної акції для українських сиротинців зібрали 300 000 грн.
  Наступний матеріал
  У США нагородили лауреатів кінопремії "Золотий глобус"
  Теги: