У Львові вшанували пам`ять студентів репресованих совєтами [відео]

  Пам`ять українських студентів, засуджених під час "Процесу 59-ти", вперше вшанували у Львові. Справу розглядали 15-18 січня 1941 року.

  Комуністичний режим звинуватив студентів львівських вишів у співпраці з ОУН та антирадянській діяльності. Чимало з них на показовому процесі засудили до страти. Історики пояснюють - цей період в історії України мало досліджений, тому вшанування пам`яті відбулося вперше за 70 років. Сьогодні у музеї "Тюрма на Лонцького" відслужили панахиду та поклали квіти до меморіалу пам`яті жертв окупаційних режимів.

  Руслан Забілий, директор Національного музею-меморіалу "Тюрма на Лонцького": "Радянська влада, коли прийшла сюди у 1939 році, вважала, і фактично так і було, що основним і першим ворогом для неї є ОУН. Тому, щоб показати масштабність, потрібно було організувати великий показовий процес, і до цього процесу включили людей, які керували ОУН на території Західної України. Також, як це вже було відпрацьовано під час великих репресій 30-х років, до цього процесу включили людей, які до керівництва ОУН причетності не мали. Але все це вийшло масштабно".

  Попередній матеріал
  У великих містах Тунісу не вщухають заворушення
  Наступний матеріал
  В Києві під час доброчинної акції для українських сиротинців зібрали 300 000 грн.
  Теги: