поїзд
поїзд 5 канал

В купе зі зловмисником: що робити, якщо ви опинилися в небезпеці і хто має дбати про захист пасажирів

Читайте по-русски
Про випадки насильства у поїздах жінки переважно мовчать

Киянка Тетяна потягами їздить рідко. А от її дочка – по кілька разів на рік. Переживає за неї, бо дівчина їздить сама і часто в купейному вагоні. Тому перед тим завжди дає настанови.

Саме провідники, за інструкцією, мусять реагувати на такі ситуації. Хоча про бійки та насилля в документі жодної вказівки. Можуть хіба замкнути пасажира та передати поліції на найближчій зупинці.

"Тут відразу треба вмішуватись начальнику поїзда і всім провідникам, бажано чоловічої статі. Допомоги людей можна попросити, ізолювати його якось. І далі тільки поліція. Ми ж не маємо право нічого. Посеред поля ми ж людину не викинемо", – каже провідник потяга "Ізмаїл – Київ" Олександр. 

Про випадки насильства у поїздах жінки переважно мовчать. Після історії Анастасії Лугової про побиття в потязі у Facebook жінки почали ділитися історіями про фізичне насильство у транспорті. Тим часом дівчина і досі на лікуванні. Їй стало гірше – скаржиться на головний біль і зламану щелепу.

В "Укрзалізниці" обіцяють компенсувати витрати на лікування. А ще покарають персонал за недбалість. Звільнять кількох посадовців – зокрема, начальника поїзда і провідницю вагона. Чи давала вона хабар Анастасії, щоби та не викликала поліцію – поки ще розслідують.

"Провідниця винна в тому, що по станції "П'ятихатки – Степова" сіла та стороння людина в цей потяг, провідниця не контролювала посадку в цей вагон", – пояснює директор із пасажирських перевезень ПАТ "Укрзалізниця" Олександр Толкачов.

поїзд
поїзд5 канал

В "Укрзалізниці" переконали: думають, як підвищити безпеку в потягах. Окремі жіночі купе вже намагалися запровадити 2010-го. Та експеримент тривав недовго – квитки не купували. А ще пропонують розставити поліцейських у поїздах далекого сполучення.

А поки що розраховувати варто на власні сили та пильнувати. Інструктор із самооборони радить детально вивчити своїх попутників. Та навіть без зброї – у вашій сумці можна знайти чимало засобів, щоб відбитися. Наприклад, бризнути в очі парфумами, антисептиком або водою.

Замість ножа спрацює жорстка картка чи посвідчення. Вдарити в больові точки можна телефоном чи навіть записником.

Усе це допоможе виграти час – щоби вийти з купе чи покликати на допомогу. Втім, і підручними засобами треба вміти користуватися – тримати поблизу й бути психологічно готовим застосувати їх як зброю для захисту.

Марія Писаренко, Олексій Іванченков, "5 канал"

Попередній матеріал
"Поранені лежали просто на вулиці": подробиці вибуху в Лівані та ймовірні причини зі слів очевидиці
Наступний матеріал
Змогла навіть сфотографувати паспорт: заручниця київського "підривника" розповіла про інцидент у банку
Loading...

Бунт пасажирів у Тернополі: потягам хочуть дозволити зупинку в "червоній" зоні – подробиці

Напад у потязі "Маріуполь-Київ": потерпіла розповіла про стан здоров'я – включення

"Провідники пропонували хабар і не викликали поліцію" – подробиці нападу в потязі від сім'ї потерпілої

До 1 серпня на Львівській залізниці відновлять курсування 46 приміських поїздів

"Укрзалізниця" відновила послуги харчування у швидкісних потягах

5 канал - трансляція наживо