Уже два місяці: звільнений з полону бойовиків вчений Козловський не отримує пенсію

  Геращенко звернулася до уряду з тим, що можливо варто переглянути цю процедуру верифікації ВПО "до якоїсь більш гуманної"

  Перший віце-спікер Верховної Ради України Ірина Геращенко заявляє, що звільнений з полону бойовиків історик Ігор Козловський вже два місяці не отримує пенсію. Про це вона сказала під час Години запитань до уряду в парламенті, повідомляє "УНІАН".

  Говорячи про виплати пенсій переселенцям, Геращенко заявила: "До мене звернулися люди, які розповіли ганебну історію, що Герой України Ігор Козловський, професор, якого ми звільнили з полону в грудні минулого року, вже два місяці не отримує пенсію".

  Вона додала, що є "якась постанова Кабміну, яка виключає ВПО-пенсіонерів з виплати пенсій, якщо вони перетинали кордон України".

  "Він дійсно перетинав кордон України – їздив у Лондон і Брюссель розповідати про тортури, які він пережив за ці два роки", – пояснила депутат.

  Так, Геращенко звернулася до уряду з тим, що можливо варто переглянути цю процедуру верифікації ВПО "до якоїсь більш гуманної". Своєю чергою, Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман зазначив, що "є певна процедура, яка є спеціальною, тому що території тимчасово окуповані".

  "Ми подивимося на цей конкретний випадок і визначимося, що потрібно удосконалити", – зазначив він.

  Як повідомляв 5.UA, 27 грудня 2017 року, з нагоди новорічних і різдвяних свят відбувся обмін утримуваними особами, який назвали наймасштабнішим. Переговори щодо Донбасу провели на засіданні Тристоронньої контактної групи. Українська сторона заявила про готовність здійснити обмін за схемою "306 на 74". Бойовики також на це погодилися.

  Попередній матеріал
  Пересадять в неолайнери: Омелян розповів, коли Україна може відмовитися від маршруток
  Наступний матеріал
  "Поки тримаюся": Сенцов написав українській акторці листа

  Юрій Кондратюк - українець, розрахунки якого допомогли американцям висадитися на Місяць

  Українські школярі вибороли "золото" і "бронзу" престижної "Олімпіади геніїв" у США – включення з "Борисполя"

  Слід історичних подій: українські гідроархеологи знайшли в Дніпрі середньовічний корабель

  Швидкість танення льодовиків в Антарктиці досягла рекордного рівня

  На кораблях силовиків: українські вчені відновлять морські дослідження

  "Навіть темрява ночі не може приховати фарб пустелі": астронавт NASA зробив знімок Перської затоки з космосу