Субсидії
Субсидії Depositphotos

Усі отримуватимуть "живими грошима": нові правила призначення субсидій в Україні

  Читайте по-русски
  Нововведення призведуть до скорочення кількості субсидіантів "на кілька відсотків"

  Кабінет Міністрів змінив правила призначення субсидій на оплату житлово-комунальних послуг. Запрацювали нововведення від учора, 1 травня, а відповідне рішення уряд ухвалив ще в квітні, передає "РБК-Україна".

  За словами прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, нині 92% отримують субсидії в грошовій формі, а вже з 1 травня "живими грошима" субсидії отримуватимуть 100% осіб-запитувачів.

  Певні зміни стосуються і осіб, яким можуть відмовити у призначенні субсидії.

  Зокрема, згідно рішення Кабміну, при призначенні субсидії враховуватимуть отримані доходи від депозитів, дивіденди від цінних паперів тощо; посилюються вимоги при призначенні субсидій в частині одноразових вартісних покупок, наявності банківських депозитів, операцій з купівлі іноземної валюти, банківських металів, перетину кордону тощо.

  "Якщо ви маєте на депозитному рахунку в банках понад 100 тисяч гривень, купуєте нову машину, або валюту одноразово на суму понад 50 тисяч гривень, вам субсидію, звичайно, не призначать", – додав Шмигаль.

  Також вводяться обмеження щодо наявності другого житла, автівки тощо. 

  У Мінсоцполітики розрахували, що нові правила призведуть до скорочення кількості субсидіантів "на кілька відсотків".

  Доповнення стосуються і Декларації про доходи та витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії. До неї додається поле про банківські депозити й купівлю валюти. 

  • Інформація про придбання безготівкової та /або готівкової іноземної валюти, банківських металів на загальну суму, що перевищує 50 тисяч гривень протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням житлової субсидії;
  • Відомості про наявність...коштів на депозитних рахунках у розмірі, що перевищує 25-кратний розмір прожиткового мінімуму (нині прожитковий мінімум складає 2270 грн). 
  • Необхідно буде також вказати автівку, з дати випуску якої пройшло менше 5 років;
  • Також субсидіантам потрібнро буде вказати інформацію про витрати на суму понад 50 тисяч гривень. В цьому пункті віднині прописані цінні папери, фінансові інструменти, віртуальні активи тощо.
  • Залишається в силі пункт про сплату аліментів та відсутність заборгованості за ними.

  Нагадаємо, раніше в Міністерстві соціальної політики повідомили, що субсидію на оплату послуг житлово-комунального господарства не зможуть отримати декілька категорій осіб.

  Попередній матеріал
  У зоні ООС за тиждень знешкодили близько 300 вибухонебезпечних предметів
  Наступний матеріал
  Один зі "слуг народу" засвітився на шоу Шарія щодо подій 2 травня та відшукав "винних у трагедії"
  Loading...