Урочистості до річниці народження Симона Петлюри

  Сто тридцять років тому народився Симон Петлюра. Головний отаман військ УНР, а пізніше – одноосібний керівник молодої української держави.

  Він відродив українську армію, проте не зміг відстояти незалежність перед більшовицькою агресією. Вшанувати пам`ять Петлюри до столичного театру Івана Франка прийшли не тільки перші особи, а й діти учасників визвольних змагань. Президент Віктор Ющенко продемонстрував копію кримінальної справи проти родини Симона Петлюри.  Цей документ нещодавно віднайшли в архівах СБУ. Сестер очільника Директорії засудили до страти тільки за те, що на стіні їхньої хати висів портрет брата. Глава держави  заявив: для дискредитації Петлюри і сьогодні не шкодують чорної фарби.

  Віктор Ющенко, Президент України:  "Ім`я Петлюри й досі не вшановане в державі, за яку він віддав своє життя. Навіть у місті Києві, який він тричі визволяв, не знайшлося п`ятачка землі для встановленя йому пам`ятника".  

  Марія Чередник, донька учасника визвольних змагань: "Я - донька вояка, який був у війську Симона Петлюри.  Чередника Григорія Григоровича. Тепер вже я дивуюся: як так трапилося, що мій тато лишився живий, пройшовши пекло у Петлюри, потім як казали, у банді Зеленого?"

  Попередній матеріал
  Зростає напруга у відносинах Корей (репортаж)
  Наступний матеріал
  Уряд: Єхануров почекає вибачень від Тимошенко, Луценко знову працює
  Теги:
  Loading...